Spainhandball2021.com
Élő Sport

Jó kezdés után szétesett és nagyon kikapott a magyar női kéziválogatott

Sima, 30-19-es győzelmet aratott Dánia a magyar női kézilabda-válogatott ellen a spanyolországi világbajnokság első középdöntő-mérkőzésén.

A németek elleni csoportvereség után különösen fontos összecsapás elé nézett a magyar női kézilabda-válogatott, amely Dánia ellen azzal a tudattal lépett pályára, hogy ha kikap, nagyon messze kerül a kitűzött céltól, a negyeddöntőtől.

Golovin Vlagyimir: Így nem lehet kézilabdázni
A magyar kézikapitány szerint tanulságos vereséget szenvedett csapata a dánoktól.

Amíg kedden még amiatt kesergett Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány, hogy Klujber Katrin lábsérülés miatt nem léphet pályára, az FTC átlövője ott volt a bemelegítésnél, minden bizonnyal alaposa meglepetést keltve az ellenfélnél is.

Hogy ő jelentett-e akkora különbséget, nem tudni, de az tény, hogy a meccs elején megpróbálkozott a játékkal, és akkor a válogatottnak is jobban ment.

Bíró Blanka nagyszerűen védett, középen Bordás Réka és Planéta Szimonetta jól állta a sarat, és a 13. percben úgy vezettünk 7-4-re, hogy azt vártuk, mikor kér időt az ellenfél a teljesen tanácstalan játék miatt.

Sőt, lehetett volna négy is közte, de Zácsik Szandra falnak rohant, ez pedig mintha megálljt parancsolt volna a magyar válogatottnak is.

Az ellenfél előbb egy 4-0-s rohammal átvette a vezetést, majd Anna Mette Hansen vezérletével szépen elhúzott úgy, hogy a meccs második felét 11-4-re nyerte.

Súlyos betegen is játszik a kézivébén a svéd irányító
Nem szabad hagyni, hogy a betegség uralja az életet, mondta Jenny Carlson.

A második játékrész 15-11-es dán előnyről folytatódott, de a nagy felzárkózás álom maradt. Úgy tűnt, a védekezést még egy-egy alkalommal össze tudja rakni a csapat, de támadásban nagyon vérszegény volt. Klujber nem tudott visszajönni, Albek Annát sokáig meg se próbálta a szakvezetés, Zácsiknak és Háfra Noéminek nagyon nem ment a játék, míg Kácsor Gréta próbálkozott ugyan, de elég hatástalanul.

Hat-hétgólos előnynél pedig jött a már-már megalázó hét a hat elleni játék, ahol kétszer is hiába szereztünk labdát, az üreskapus próbálkozást a saját térfelünkön blokkolta az ellenfél.

Az utolsó tíz percben már csak az volt a kérdés, kihúzzuk-e tízgólos vereségen belül?

Nos, nem sikerült, Dánia 30-19-re nyert, és nagyot lépett a negyeddöntő felé.

Női kézi-vb, középdöntő, 1. forduló, III. csoport

Dánia – Magyarország 30-19 (15-11)
Magyarország:
Bíró, Szikora – Márton 1, Vámos 3, Planéta, Bordás 2, Szöllősi-Zácsik 2, Lukács 1, cserék: Klujber, Háfra 2, Kácsor 4, Tóth E. 2, Szabó L., Kovács A. 2, Fodor, Albek

29-19 Jörgensen

Jörgensen csak nem hagyja kicsúszni ezt a kétszámjegyű győzelmet (29-19).

Tízen belül vagyunk

Jörgensen ejtett szép gólt (28-18), Tóth megpattanó lövésből szépített (28-19).

Lepattanóban is jobb az ellenfél

Vámos hetesből szépített (27-17), a másik oldalon Jörgensen lőtt kapufát, majd simán leszedte a magasból visszahulló labdát.

Szétestünk

Lukács rontott jobbról, Friis ejtett egy gólt balról (27-16) – teljes káosz.

26-16 :(

Jörgensen hetesével tízgólosra hízott a dán előny (26-16).

Lassan tíz közte

Mínusz nyolcnál már Golovin is próbálkozott, jött Albek, meg egy dán gól (25-16).

Magyar időkérés

Vámos lövését a kapufára tolta Reinhardt, Iversen gólja után pedig időt kért a magyar kapitány (24-16).

Gyakorol az ellenfél

Kácsor szépített, a dánok pedig elkezdték gyakorolni a 7 a 6 elleni játékot.  Möller be is lőtte a helyzetét (23-16).

22-15 Iversen

Kovács harmadik próbálkozását már leolvasta Reinhardt, és ugyan a dánok is elszórták a labdát, Vámos nem tudott üreskapus gólt lőni, mert a saját hatosánál leblokkolták…

Iversen újabb góljával 22-15.

Gólváltás

Kovács jobbról ismét eredményes (20-15), de Haugsted másodperceken belül válaszolt (21-15).

Hat oda

Nolsöe a negyedik góljánál jár (20-14).

Kell a gól

Szikora bravúrja után Zácsik ismét támadóhibát vétett. Kicsit megtorpant Dánia, javult a védekezésünk, de mit ér mindez, ha elöl gólképtelenek vagyunk?

Újabb kihagyott hetes

Burgaard lövését blokkolták, Fodor rávetette magát a labdára, a gyors támadás végén Kácsor harcolt ki egy büntetőt.

Amit aztán sajnos kihagyott, Reinhardt védett :(

Kácsor harmadik hetese

Vámos harcolt ki hetest, Haugsted pedig úgy kapott két percet, hogy arra sem járt. Ez a közjáték Kácsort nem zavarta (18-13).

Pimasz hetes

Höjlund hetest harcolt ki, amit Jörgensen pimaszul beejtett Szikora fölött (18-12).

Sárgát kapott Golovin

Egy egyszerű elzárást kihasználva Hansen kerülte meg a fél védelmet (17-12), a másik oldalon Zácsik ellépte, Golovin pedig kapott egy sárgát.