Pályacsúcsot döntött az Ultrabalaton idei győztese

Mohos Márton / 24.hu

Idén 15. alkalommal rajtol el Magyarország legnépszerűbb közösségi sporteseménye, az NN Ultrabalaton.

„A kérdés csak az, mennyi ideig bírja a testem, amit rá akarok erőszakolni”
Vajon mi viszi rá az embert, hogy 277 kilométert és 484 métert fusson le 24 óra alatt? Egyáltalán hogyan képes erre? Milyen indíttatás, agy, izomzat, táplálkozás szükséges ehhez a teljesítményhez? Csécsei Zoltán ultrafutó története a 95 kilós tespedtségtől a felismerésen át az országos csúcsig.

Közép-Európa leghosszabb futóversenyén Csécsei Zoltán történelmet írt, ugyanis minden idők leggyorsabb versenyét teljesítve 17:54:46 óra alatt ért célba.

A második helyen Igor Gotsuliak (19:37:39), a harmadik pedig Dexler Gábor (19:41:50) lett.

A nőknél a lengyel Patrycja Bereznowska nyert 21:36:27 órás teljesítménnyel Cseke Lilla (22:05:02) és Tóth Éva (22:19:51) előtt.