A világranglista első két helyezettje döntőzik a US Openen

Sarah Stier/Getty Images

A Novak Djokovicot a tokiói olimpián kiejtő Alexander Zverev kikapott a szerb világelsőtől a US Open elődöntőjében.

A legutóbbi két meccséhez hasonlóan Djokovic ismét egy elveszített szettel indította a mérkőzést, ám ezt követően 6:2-vel egyenlített. A harmadik játszma mindkét oldal javára is eldőlhetett volna 3-3 bréklabdával, ezt végül Djokovicnak sikerült, de Zverev is egyenlíteni tudott egy 6:4-re nyert szettnek hála. A döntés így az ötödik játszmára maradt, de ez kevés izgalmat hozott, mert a szerb világelső brékkel nyitott, majd 3:0 után újra elvette Zverev adogatását és végül 6:2-re nyert.

Ellenfele a világranglistán második helyen álló Danyiil Medvegyev lesz, aki játszmát sem veszített a kanadai Félix Auger-Aliassime ellen.