Djokovic borzasztó kezdés után nyert és utolérte Agassit

Sarah Stier / Getty Images / AFP

Jenson Brooksbynak egy szetten keresztülsikerült csak megtréfálnia Novak Djokovicot az amerikai nyílt teniszbajnokságon, de a szerb a borzasztó kezdés után végül simán legyőzte a nyolcaddöntőben a szabadkártyával indult 20 éves amerikait.

Egy 18 éves srác jelezte, feleslegesen aggódnak a teniszdrukkerek
Carlos Alcaraz idén robbant be, de máris gyűjtögeti a skalpokat a Grand Slameken, a US Openen pedig a legjobb nyolc közé jutott.

Brooksby az első szettben szenzációsan játszott, 6:1-re elgázolta sokkal nevesebb ellenfelét, aki a következő három játszma mindegyikét úgy kezdte, hogy elveszítette saját adogatójátékát, ez pedig nem jó ómen egy ilyen klasszissal szemben.

Djokovic végül 2 óra 58 perc alatt 1:6, 6:3, 6:2 és 6:2-re győzött, és már csak három győzelemre van attól, hogy New Yorkban történelmet írjon, és egy győzelemmel begyűjtse a szezonbeli negyedik Grand Slam-trófeát is, amire 52 éve nem akadt példa.

„Számomra elég gyengén kezdődött a mérkőzés, de ellenfelem másfél szetten át nagyszerűen játszott, de aztán sikerült megtörnöm és végre én is elkezdtem jól megütni a labdákat. Nagyon kimerítő mérkőzés volt” – nyilatkozta Djokovic.

Élveztem, hogy végre telt ház volt az Artur Ashe Stadionban, a szurkolók sok energiát adtak mindkettőnknek. Brooksby nagyon tehetséges, nagy jövő előtt áll, ezt a meccs végén meg is mondtam neki

– tette hozzá, elárulva, hogy mit is beszélgettek a hálónál.

Djokovic ezzel a 79. győzelmét aratta New Yorkban, és az örökranglistán utolérte André Agassit. Náluk több győzelmet csupán Roger Federer (89) és Jimmy Connors (98) számlál

A szerb a negyeddöntőben az olasz Matteo Berrettinivel találkozik, aki 6:4, 3:6, 6:3, 6:2-re verte a német Oscar Ottét.

A nőknél a 2019-es bajnok, kanadai Bianca Andreescu sérülten játszva, 3 és fél órás csatában, három szettben kikapott a görög Maria Szakkaritól.