Hetesekkel jutott elődöntőbe a kézivébé címvédője

MOHAMED ABD EL GHANY / POOL / AFP

Rendkívül feszült hangulatú mérkőzésen Egyiptom és Dánia kétszeri hosszabbítás után sem bírt egymással, ezért hetesek döntöttek a világbajnokság első negyeddöntőjében.

Alig maradt meg az étel a dánok világklasszis kézilabdázójában
Mikkel Hansen két meccset is kihagyott ételmérgezés miatt, de Egyiptom ellen játszani akar.

A világbajnoki címvédő dánok az első félidő nagy részében domináltak, de a 16-13-as előny nem bizonyult elegendőnek a győzelemhez. Egyiptom ugyanis térfélcsere után visszakapaszkodott és a rendes játékidő 28-28-cal ért véget. Jöhetett a hosszabbítás, amelynek végén Mikkel Hansent kiállították, de 7-7 után második ráadásra volt szükség. Ebben a házigazda bizonyult jobbnak, de az utolsó percben Ibrahim El-Masry is piros lapot kapott, Dánia pedig egy hetest. Nikolaj Jacobsen ezt bevágta, így jöhetett a büntetőpárbaj!

Niklas Landin rögtön egy védéssel alapozta meg a párbaj hangulatát, végül a skandinávok csak egy hetest rontottak, az egyiptomiak közül azonban ketten is rontottak, így vért izzadva, de továbbjutott Dánia.