Élő Sport

Kikapott Montenegrótól is a rengeteget hibázó kéziválogatott

A kazahok elleni, bemelegítéssel felérő kötelező győzelem után a spanyolok elleni, elbukott rangadóval folytatta a kézilabda-világbajnokságot a magyar női válogatott, amely a harmadik fordulóban Montenegróval találkozott.

Ellenfelünk az első körben megszenvedett Szenegállal, amelyet végül négy góllal vert, majd kilenccel győzte le Kazahsztánt. A Győr balátlövője, a Szenegál ellen bokasérülést szenvedő, és a második találkozót elővigyázatosságból kihagyó Katerina Bulatovic a két győzelem után hangsúlyozta, számukra még csak a magyarok elleni meccsel indul a vébé, nekünk viszont össze kellett kapnunk magunkat a spanyolok elleni vereség után, ha ott akarunk lenni a középdöntőbe jutó első három helyezett között.

Lett volna miért visszavágnunk Montenegrónak, mivel 2015-ben 17 góllal kaptunk ki a világbajnokságon ellene, ez a legnagyobb különbségű zakónk a torna történetében.

A legutóbbi találkozásra is az ellenfél emlékezhetett szívesebben, tavaly négy góllal, 23-19-re nyerte Montenegró a győri felkészülési mérkőzést.

Feledtetné a kéziválogatott a négy évvel ezelőtti KO-vereséget
Hét meccsből a magyarok négyszer verték Montenegrót, vébéről azonban csak egy emlékünk van.

Kemény, időnként a durvaság határát súroló védekezéssel kezdtek a montenegróiak, amit a bírók rendre kiállítással honoráltak, így az első tíz percben háromszor is emberelőnyben játszhattunk, és bár a létszámfölényes szituációkat nem igazán tudtuk kihasználni, 5-3-ra vezettünk.

Montenegró gyorsan egyenlített, de vigyáznia kellett, mert Bulatovic és Jaukovic is gyorsan beszedett két-két kiállítást. A 20. percben 9-7-nél ismét kettővel vezettünk, de Montenegró egy 3-0-s sorozattal fordított. A Tóth Gabriellának könyökkel odacsapó Klikovacot piros lappal egyből kiállították a bírók, de az első félidő végén mégis az ellenfél vezetett 13-12-re.

A második félidő elején is pontosabban játszott Montenegró, 16-13-nál kezdett elúszni a hajó, de jött egy 4-0-a sorozat, és már nálunk volt az előny.

A két szélről szokás szerint hatékonyak voltunk, viszont a belső posztokon sem Háfra, sem Kovacsics, sem Klujber nem tudott érvényesülni.

Az utolsó tíz perc elején megint kettővel vezetett a kevesebbet hibázó Montenegró, és innen már nem is tudtunk egyenlíteni, 25-24-es vereség lett a vége. A magyar válogatott ezzel nehéz helyzetbe hozta magát, a továbbjutáshoz Szenegál és Románia ellen is nyerni kell, de elég valószínű, hogy ebben az esetben is 0 ponttal kezdi majd a középdöntőt a csapat. Persze előbb jussunk el oda.

Női kézilabda-világbajnokság, C csoport, 3. forduló:

Magyarország – Montenegró 24-25 (12-13)
Kumamoto
v.: García, Marin (spanyolok)
Magyarország: Bíró – Lukács 6, Tomori 2, Kovacsics, Tóvizi 1, Háfra 2, Schatzl 7. Cserék: Klujber 2, Szabó L. 2, Vámos, Tóth G., Faluvégi 2, Márton G., Kiss É., Kovács A. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
lövés/gól: 45/24, illetve 41/25
gólok hétméteresből: 6/4, illetve 5/5
kiállítások: 4, illetve 14 perc

A csoport másik két meccsén:
Spanyolország – Szenegál 29-20 (14-13)
Románia – Kazahsztán 22-20 (14-11)

Az állás: 1. Spanyolország 6 pont (89-61), 2. Montenegró 6 (84-70), 3. Románia 4, 4. Magyarország 2, 5. Szenegál 0 (69-87), 6. Kazahsztán 0 (56-91)