Dél-Korea újabb jó eredménnyel lepte meg a világot

Dél-Korea jócskán meglepte a világot azzal, hogy a címvédő Franciaországot megverte a női kézilabda-világbajnokság nyitófordulójában. Ezek után mindenki várta, mire jut majd a francia csapat Brazília ellen és bár sikerült javítani, a győzelem ezúttal is elmaradt: 19-19-re végeztek egymással a felek.

Második meccsét sem nyerte meg a női kézivébé címvédője
Ezúttal a győri Eduarda Amorimékkal nem bírtak a franciák.

Dél-Korea viszont bizonyította, nem csak egyszeri kiugró eredmény volt a franciák elleni, mivel a dánok ellen szintén döntetlent ért el.

Az ázsiai csapat néggyel is vezetett az első félidőben, térfélcsere után viszont a skandinávok rákapcsoltak, úgyhogy még a koreaiaknak kellett igyekezniük az egyenlítésért. A csoport harmadik meccsén Németország földbe döngölte Ausztráliát.

Női kézilabda-világbajnokság, B csoport, 2. forduló:

Brazília – Franciaország 19-19 (7-10)
Koreai Köztársaság – Dánia 26-26 (13-10)
Németország – Ausztrália 34-8 (16-4)

A csoport első három helyezettje jut a középdöntőbe. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak jövő márciusban.

Kiemelt kép: ihf.info