Megverte a profikat egy 15 éves amatőr golfozó

Az Egyesült Arab Emirátusokban tartott golfversenyt az angol Josh Hill nyerte meg, amivel beírta magát a sportág történetében. A Dubaiban született, de angol U18-as csapatbaj játszó Hill ugyanis

mindössze 15 évesen, hat hónaposan és 27 naposan nyerte meg a világranglistába is beleszámító Al Ain Opent, ezzel ő minden idők legfiatalabb tornagyőztese profi versenyen.

A korábbi rekordot a japán Rio Isikava tartotta 15 évvel és nyolc hónappal. További érdekesség, hogy mivel Josh Hill még amatő státuszú, a két ütéssel lemaradó, második helyen végző Harry Ellis kapta meg a bajnoki címért járó 10.477 fontos győzelmi díjat.

Győzelmével Hill a világranglistán nagyjából az 1200 hely környékére lép majd fel a BBC becslése szerint.

Kiemelt kép: twitter.com/TheMeridianSS