Potyázott a vébén a kézikapus, dühében szétrúgta a kapufát

Bár a mérkőzés eleje még szoros volt, a világbajnoki címvédő francia kézilabda-válogatott végül magabiztosan verte Szerbiát a német-dán közös rendezésű vébé csoportkörében, az egyaránt 5-5 gólt szerző Nedim Remili és Ludovic Fabregas vezetésével 32-21 lett a találkozó vége.

Háborúnak indult, díszmenet lett a franciák meccséből
A szerbek úgy tűnt megizzasztják a címvédőt, de a második félidőben jött a cudar valóság.

A kapuban ezúttal is Vincent Gérard kapott helyet, aki 32 lövésből 11-et hárított, 34 százalékkal védett. Lehetett volna egy picivel jobb is ez a mutató, ám a 32 éves kapus benézett az első félidő végén egy időn túli szabaddobást: Ivan Mosic a francia sorfal legmagasabb pontja felett lőtt kapura, és ugyan Gérardnak könnyen fognia kellett volna a labdát, az a kezei között a kapuba csúszott. Kicsit felhúzta magát a dolgon, mert kettőt is belerúgott a kapufába – később aztán őt választották a meccs emberének.

Eredmények – kézilabda-vb, 2. forduló

A csoport (Berlin):
Franciaország-Szerbia 32-21 (15-12)
Németország-Brazília 34-21 (15-8)
Oroszország-Korea 34-27 (20-13)

Az állás: 1. Németország 4 pont (64-40), 2. Franciaország 4 (56-43), 3. Oroszország 3, 4. Szerbia 1, 5. Brazília 0 (43-58), 6. Korea 0 (46-64)

C csoport (Herning):
Dánia-Tunézia 36-22 (19-10)
Norvégia – Szaúd-Arábia 40-21 (20-10)
Chile-Ausztria 32-24 (14-15)

Az állás: 1. Dánia 4 pont (75-38), 2. Norvégia 4 (74-45), 3. Ausztria 2 (53-54), 4. Chile 2 (48-63), 5. Tunézia 0 (46-70), 6. Szaúd-Arábia 0 (43-69)