Sport lineup

Újra villant és nyerőember lett a csereember

Februárban Nick Foles bizonyult az 52. Super Bowl sztárjának, az irányító vezérletével nyert Philadelphia Eagles a New England Patriots ellen (41-33).

A 29 éves austini születésű fiatalember úgy lett az NFL-nagydöntő MVP-je (legértékesebb játékosa), hogy csak csereirányítója csapatának, Carson Wentz súlyos sérülése után ugrott be.

Nick Foles vasárnap este, három hónap kispad után újra hallatott magáról, de csak azért, mert Wentz  ismét megsérült. Az NFL alapszakaszának 15. fordulójában az Eagles a Los Angeles Rams ellen lépett pályára és az eddigi elég hektikus szereplése (7 vereség 6 győzelem) végre simán nyerni tudott.

Foles 270 yardot passzolt, s bár nem volt touchdown-átadása, rendre végigvezette a pályán a támadósort, melyben a futók szerezték a hatpontos gólokat. A meccs a harmadik negyedben dőlt el, amikor 13-13-as állás után az Eagles sorozatban 17 pontot szerzett.

A Philadelphia immár egalizált és hét győzelemmel és hét vereséggel áll az NFC keleti csoportjának második helyén, míg a már rájátszásba jutott Rams 11 győzelem mellett harmadik vereségét szenvedte el a szezonban.
(nyitókép: Harry How/Getty Images/AFP)