Hosszú olyan versenyt nyert meg, ahol csak hárman úsztak ellene

2018. 09. 13. 19:20

Hosszú Katinka két arany- és egy bronzérmet nyert az úszók idei világkupa-sorozatának második állomása, a dohai viadal csütörtöki nyitónapján.

A háromszoros olimpiai bajnok 400 méter gyorson 4:10.02 perccel végzett az élen, míg 200 méter pillangón 2:09.26-os idővel csapott elsőként a célba.

Utóbbi számban Jakabos Zsuzsanna második lett 2:10.34-gyel. Ebben a futamban mindössze négyen álltak rajtkőre.

Hosszú 50 méter háton végzett harmadikként 28.57 másodperccel.

Glasgow, 2018. augusztus 7.
Hosszú Katinka a glasgow-i úszó Európa-bajnokság női 100 méteres hátúszásának döntője után 2018. augusztus 7-én. Hosszú a negyedik helyen ért célba. (MTI/EPA/Patrick B. Krämer)
Komolytalan verseny a dohai úszó-vk
Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsa, Verrasztó Dávid és Dudás Dániel hajlandó lehajolni a talált pénzért.

A férfiaknál Verrasztó Dávid állhatott dobogóra, a 30 éves versenyző 200 méter háton nyert bronzérmet 2:07.08-as eredménnyel.

Az idei vk-sorozat negyedik állomása Budapest, a tavalyi vizes világbajnokságnak otthont adó Duna Aréna lesz október 4. és 6. között