BUDAPEST, HUNGARY - JULY 27:  Coach Tamas Andras Marcz of Hungary talks with his team during the Men's Water Polo semi final between Greece and Hungary on day fourteen of the Budapest 2017 FINA World Championships on July 27, 2017 in Budapest, Hungary.  (Photo by Adam Pretty/Getty Images)

27 gólos meccset nyert meg a pólóválogatott

2018. 07. 01. 16:18

A magyar férfi vízilabda-válogatott a harmadik helyen végzett a németországi négycsapatos nemzetközi tornán, miután a harmadik, záró fordulóban 15-12-re jobbnak bizonyult a házigazdáknál.

A válogatott honlapjának tudósítása szerint a magyar csapat eredményes támadójátékának köszönhetően az első, valamint a második negyedben is 5-5 gólt szerzett,

és miután a nyitó játékrészben a védekezése is rendezett volt, a nagyszünetben négy góllal (10-6) vezetett.

A harmadik felvonásra kevesebb lendület és magyar gól jutott, a házigazdák felzárkóztak két gólra, de a záró negyedben ismét elsősorban a magyarok akarata érvényesült.

Märcz Tamás szövetségi kapitány a mérkőzést követően elmondta: az elején sikerült a németeket meglepniük, és bár sok gólt kaptak, jól játszottak és egy masszív német csapatot győztek le.

“Sok mindent tudtunk próbálgatni, és ez a jövő szempontjából is fontos volt”.

A magyar együttes a júliusi Európa-bajnokságra való felkészülés jegyében vett részt a duisburgi tornán, ahol pénteken kikapott az amerikaiaktól (5-12), szombaton pedig legyőzte a kínaiakat (13-7).

A barcelonai Eb előtt még három felkészülési találkozó vár a vb-ezüstérmes magyarokra, akik csütörtöktől szombatig a Benu Kupa keretében mérkőznek meg Romániával, az Egyesült Államokkal és Ausztráliával a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában.

eredmény, 3. forduló:

Magyarország – Németország 15-12 (5-2, 5-4, 2-4, 3-2)
a magyar góldobók: Manhercz 4, Erdélyi 3, Török, Vadovics 2-2, Kovács G., Nagy Á., Pohl, Sedlmayer