12-3-ra elveszítette a Vodafone-kupa döntőjét a magyar válogatott

A júliusi Európa-bajnokságra címvédőként készülő magyar női vízilabda-válogatott kilenc góllal kikapott az Egyesült Államok olimpiai és világbajnok csapatától a Margitszigeten rendezett Vodafone Kupa harmadik, befejező fordulójában pénteken, így a második helyen zárta a tornát.

Bíró Attila együttese – amely szerdán a japánokat, csütörtökön pedig az ausztrálokat legyőzte – ezúttal alárendelt szerepet játszott a női póló mezőnyéből kiemelkedő amerikaiakkal szemben, akik már az elején 3-1-re elléptek a házigazdáktól. A nagyszünetig tovább növelték az előnyüket, s már 6-1 volt a javukra, amikor – a harmadik negyedben – a második magyar találat megszületett. A befejező nyolc percben is csak egyetlen gólra volt képes a mind támadásban, mind védekezésben gyengélkedő hazai együttes, amely 12-3-ra maradt alul a sportágat a a nőknél évek óta uraló tengerentúli alakulattal szemben.

Eredmény – Vodafone-kupa, döntő

Magyarország-Egyesült Államok 3-12 (1-3, 0-2, 1-3, 1-4)
Hajós-uszoda, vezette: Flahive (ausztrál), Udagawa (japán)

MAGYARORSZÁG: Kasó – Szilágyi 1, Parkes, Gurisatti 1, Keszthelyi, Leimeter, Garda. Csere: Szücs, Máté Zs., Horváth B., Gyöngyössy, Csabai 1. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

EGYESÜLT ÁLLAMOK: Longan – Musselmanm 1, Steffens, J. Neushul 3, K. Neushul 1, A. Fischer 2, Williams 2. Csere: Games, Haralabidis, Hauschild 1, Gilchrist 1, M. Fischer 1. Szövetségi kapitány: Adam Krikorian

A torna végeredménye: 1. Egyesült Államok 9, 2. Magyarország 6, 3. Ausztrália 3, 4. Japán 0

Nyitókép: MTI/Kovács Tamás