GANGNEUNG, SOUTH KOREA - FEBRUARY 10: Semen Elistratov of Olympic Athlete from Russia, Shaolin Sandor Liu of Hungary, Samuel Girard of Canada compete during the Men's 1500m Short Track Speed Skating qualifying on day one of the PyeongChang 2018 Winter Olympic Games at Gangneung Ice Arena on February 10, 2018 in Gangneung, South Korea.  (Photo by Jamie Squire/Getty Images)

Pontot szerzett Liu Shaolin Sándor Phjongcshangban

Aranyossy Áron

újságíró. 2018. 02. 10. 13:34

Ötödik helyen végzett Liu Shaolin Sándor a rövidpályás gyorskorcsolya 1500 méteres döntőjében szombaton, a phjongcshangi téli olimpia nyitónapján.

Kalandos módon jutott döntőbe a magyar versenyző, ugyanis hiába nyerte meg rendkívül magabiztosan az első selejtező futamot, az elődöntőben kicsúszott. No nem önszántából, Krueger Cole vágott be elé a továbbjutást érő második helyen, őt akarta visszaelőzni és ebbe bakizott bele. A bírók azonban úgy látták, hogy az amerikai szabálytalan volt, így az a döntés született, hogy Liu is szerepelhet a döntőben.

Népes finálé volt, összesen kilencen vettek részt rajta, ugyanis mindhárom elődöntőből továbbjuttattak valakit a bírók. Ennek megfelelően utolsó helyről indult Liu, azonban két kör alatt két előzést is bemutatott a magyar és apránként araszolt följebb és följebb. Öt körrel a vége előtt úgy tűnt, akár a negyedik helyre is fel tud jönni a magyar, de az utolsó pillanatban visszarendeződött előtte a mezőny.

Ezután azonban hátra szorult Shaolin Sándor, ám szerencséjére ketten is kicsúsztak két körrel a vége előtt, így fel tudott jönni az ötödik helyre, amelyet már nem engedett ki a kezéből és ezzel megszületett az első magyar pontszerzés a phjongcshangi téli olimpián.

Az aranyérmet a dél-koreai Lim Hjo Dzsun szerezte meg, őt a holland Sjinkie Knegt és az orosz Szemen Elisztratov követte.