Sport téli olimpia 2018
Kangnung, 2018. február 6.
Sportágakat ábrázoló, korcsolyát formázó installáció részlete a kangnungi olimpiai parkban 2018. február 6-án. A 2018-as téli olimpiát február 9. és 25. között rendezik több dél-koreai helyszínen.
MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Téli olimpia 2018: menetrend

24.hu
24.hu

2018. 02. 04. 15:39

Korábban a témában:

Tizenkilenc magyar sportoló hat sportágban – alpesi sí, gyorskorcsolya, műkorcsolya, rövidpályás gyorskorcsolya, szabadstílusú sí, sífutás – képviselteti magát a phjongcshangi téli olimpián.

Ami örömteli, hogy bár Magyarország nem kifejezetten téli sport nagyhatalom, ettől még a megnyitó utáni első naptól, február 10-24-ig minden nap lesz olyan magyar versenyző, akiért szoríthatunk.

Íme a részletes program, illetve a kép alatt azok sportágak, versenyszámok és sportolók, ahol a magyar versenyzők érdekeltek:

MTI

Február 10., szombat:

11:00 – Rövidpályás gyorskorcsolya – (férfi) 1500 méter, Férfi 1500 méter, döntő
Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Burján Csaba

11:00 – Rövidpályás gyorskorcsolya – (női) 500 méter, Női 500 méter, selejtező
Jászapáti Petra, Keszler Andrea

11:00 – Rövidpályás gyorskorcsolya – (női) 3000 méter váltó, Női 3000 méteres váltó, selejtező
Magyarország

Február 11., vasárnap:

03:00 – Alpesi sí – (férfi) Lesiklás, Döntő
Kékesi Márton

Február 12., hétfő:

02:15 – Alpesi sí – (női) Óriás-műlesiklás, 1. futam
Hozmann Szonja, Maróty Mariann

Február 13., kedd:

03:30 – Alpesi sí – (férfi) Szuperkombináció, Lesiklás
Samsal Dalibor, Kékesi Márton

07:00 – Alpesi sí – (férfi) Szuperkombináció, Műlesiklás
Kékesi Márton, Samsal Dalibor

09:30 – Sífutás – (férfi) Egyéni sprint, klasszikus, Selejtező
Kónya Ádám

11:00 – Rövidpályás gyorskorcsolya – (férfi)1000 méter, Férfi 1000 méter, selejtező
Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang

12:00 – Gyorskorcsolya – (férfi) 1500 méter, Férfi 1500 méter, döntő
Nagy Konrád

12:05 – Rövidpályás gyorskorcsolya – (férfi) 5000 méter váltó, Férfi 5000 méteres váltó, selejtező
Magyarország

Február 14., szerda:

02:15 – Alpesi sí – (női) Műlesiklás, 1. futam
Hozmann Szonja, Maróty Mariann

Február 15., csütörtök:

03:00 – Alpesi sí – (férfi)Szuper óriás-műlesiklás, Döntő
Kékesi Márton, Samsal Dalibor

07:30 – Sífutás – (női) 10 km klasszikus stílusú, Döntő
Szőcs Emőke

Február 16., péntek: 

07:00 – Sífutás – (férfi) 15 km klasszikus stílusú, Döntő
Kónya Ádám

Február 17., szombat:

11:00 – Rövidpályás gyorskorcsolya
Női 1500 méter, Női 1500 méter, döntő – Jászapáti Petra, Keszler Andrea, Heidum Bernadett,

Férfi 1000 méter elődöntő, döntő – Liu Shaolin Sándor

Február 18., vasárnap

02:15 – Alpesi sí – (férfi) Óriás-műlesiklás, 1. futam
Kékesi Márton, Samsal Dalibor

Február 19., hétfő:

02:00 – Szabadstílusú sí (női) Félcső, Selejtező
Swaney Elizabeth

Február 20., kedd:

11:00 – Rövidpályás gyorskorcsolya – (férfi)500 méter, Férfi 500 méter, selejtező
Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Burján Csaba

11:00 – Rövidpályás gyorskorcsolya – (női)1000 méter, Női 1000 méter, selejtező
Jászapáti Petra, Keszler Andrea

3000 méter, női váltó döntő

Február 21., szerda:

02:00 – Műkorcsolya – (női)Nők, Női rövidprogram
Tóth Ivett

Február 22., csütörtök:

02:15 – Alpesi sí – (férfi) Műlesiklás, 1. futam
Kékesi Márton, Samsal Dalibor

11:00 Rövidpályás-gyorskorcsolya
Női 1000 méter, negyeddöntő, elődöntő, döntő – Jászapáti Petra, Keszler Andrea
Férfi 500 méter, negyeddöntő, elődöntő, döntő – Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Burján Csaba
5000 méter férfi váltó döntő – Magyarország

Február 23., péntek: 

02:00 – Műkorcsolya – (női)Nők, Női kűr
Tóth Ivett

11:00 – Gyorskorcsolya – (férfi)1000 méter, Férfi 1000 méter, döntő
Nagy Konrád

Február 24., szombat:

03:00 – Alpesi sí – (vegyes) Csapatverseny, Döntő
Magyarország

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Kommentek

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.