Junior úszó Eb: Milák Kristóf korosztályos világcsúccsal győzött

Milák Kristóf korosztályos világcsúccsal nyerte a 200 méteres pillangó döntőjét az izraeli Netanyában zajló junior úszó Európa-bajnokság pénteki versenynapján.

A 17 esztendős magyar tehetség a viadal honlapja szerint 1:53.79 perc alatt teljesítette a távot, bő négy másodperccel gyorsabban, mint a második helyre beérkező olasz riválisa. A régi korosztályos világrekordot a japán Horomura Nao tartotta 1:55.37-tel április 15. óta. Milák ideje alig egy másodperccel gyengébb Cseh László 2008 augusztusában elért felnőtt Európa-csúcsánál (1:52.70).

A magyar úszó csütörtökön a 4×100 méteres vegyes gyorsváltó tagjaként is aranyérmes lett, míg a szerdai nyitónapon 50 méter pillangón és a 4×100 méteres férfi gyorsváltóval egyaránt második lett.

Tovább gyarapította medáljai számát pénteken Németh Nándor is: a váltóarany után a klasszikus számban, a 100 méteres gyorsúszás döntőjében diadalmaskodott 48.82 perces remek időeredménnyel.

Az Eb harmadik napján negyedik aranyérmét gyűjtötte be Késely Ajna, aki ezúttal 1500 méter gyorson (16:11.25 p) utasított mindenkit maga mögé. A 15 éves magyar korábban a 800 és a 400 méter gyorson győzött, illetve a 4×100 méteres vegyes gyorsváltó tagjaként állhatott a dobogó tetejére.

A 4×100 méteres női gyorsváltók versenyében az oroszok mögött másodikként végzett a magyar kvartett (4:07.90 p), amelyet Dobos Dorottya, Vécsei Réka, Barócsai Petra és Gyurinovics Fanni alkotott. Ugyancsak ezüstérmes lett Barta Márton (2:01.82 p) 200 méter vegyesen.