Kézi-vb: elképesztő fordítás a bronzmérkőzésen

Szombat este Szlovénia és Horvátország csapott össze a franciaországi világbajnokság bronzmérkőzésén.

Marko Bezjak szerezte az összecsapás első gólját emberelőnyből, Domagoj Duvnjak már az első percben kiállíttatta magát lerántás miatt.

Zsinórban három gólt szereztek a horvátok, így átvették a vezetést (3-5), Manuel Strlek kétszer is lerohanás után köszönt be.

Marko Mamic megpattanó lövése után először vezettek néggyel Zeljko Babic tanítványai a 20. percben.

Luka Cindric 4. gólja után lett 12-18, a túloldalon Jure Dolenec köszönt be, 13-18-as eredménnyel fordultak a csapatok.

Ivan Stevanovic remekelt a horvát kapuban a második játékrész elején, ziccereket hárított, így nem tudott felzárkózni a szlovén válogatott (15-22).

A veszprémi Blaz Blagotinsek góljai után csökkent a különbség (21-26), de tíz perccel a vége előtt Cindric hűtötte le a kedélyeket (23-28).

Az 54. percben aztán háromra olvadt a horvátok előnye, majd Darko Cingesar lőtt a kapus alatt a hálóba (27-29).

Duvnjak tétova lövését sáncolták, a túloldalon Dolenec adta fel a labdát kínaira Borut Mackovseknek, 4-0-s futással riogatott a szlovén csapat.

Zlatko Horvat a lécre ejtette a labdát, Cingesar pedig kiegyenlített a szélről (29-29). Két perccel a vége előtt Luka Sebetic köszönt be, majd Blaz Janc egyenlített ismét, sőt, Mackovsek góljával már a szlovén együttes vezetett.

Duvnjak lövését blokkolták a hajrában, így elképesztő fordítás után nyert bronzérmet a szlovén kézilabda-válogatott.

Bezjak lett a mezőny legjobbja, ez volt egyébként az első szlovén medál a világbajnokságok történetében.