Otthon

Csábító garázsba fektetni, csak nem éri meg

Rengeteg energiát kell beleölni és közel sem lehet vele úgy keresni, mint amit várna tőle az ember.

Bár elsőre jó döntésnek tűnhet befektetési céllal garázst vásárolni, nem hoz annyit, amennyit várnánk tőle, ráadásul nagyságrenddel több munkát jelent, mint egy lakás kiadása.

Elfáradva a lakáskeresésben, matematikai alapon gondolkodva sokakat vonz a garázs vásárlás. Egy gépkocsibeálló, az elhelyezkedésétől függően, átlagban kétmillió forint körüli összegért megvehető és tíz-húszezer forintért ki lehet adni havonta. Ez nagyon jól hangzik, de lehetnek hátulütői.

Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa azt tapasztalja, sokan húszmillió forintot is belefektetnek garázsokba, és ha húszezer forintért van tíz garázs kiadva, akkor havi kétszázezer forintot hoznak a konyhára. Csakhogy ezeket a beállókat tíz bérlő használja, ezáltal sokkal több időt és energiát igényel a bérbeadó részéről, mint amit egyetlen lakás, ami ugyanezt a bevételt tudja biztosítani.

Szoktak attól félni az ügyfelek, hogy az ingatlant lelakják, esetleg ki kell festeni, de ha ezt bevállaltatjuk a bérlővel, akkor ez a költség már nincs is. Ha a lakás nem annyira értékes tárgyakkal van berendezve, amortizáció sem léphet fel, tehát nem emészt fel nagy összeget

– fogalmazott a szakértő.

Kijelentette, a lakás versenyképes a garázzsal szemben, utóbbit pedig nem is javasolja befektetési céllal, mert rengeteg energiát kell beleölni és közel sem lehet vele úgy keresni, mint amit várna tőle az ember.

Volt egy időszak, amikor még a lakásokért nem lehetett túl nagy bérleti díjat kérni. Pár éve a budapesti garzonokat 60-70 ezer forintért vették ki, miközben a garázsnak ugyanúgy tízezer forint felett volt az ára. Most ez már nem annyira trendi, öt évvel ezelőtt még volt létjogosultsága, de lejárt az ideje

– összegzett Gadanecz Zoltán.

Kiemelt kép: Pixabay

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik