Sokan azt vallják, hogy a tetőtéri lakás tipikusan fiataloknak való ingatlantípus, aminek egyik legfőbb oka a lépcsőzés. A másik kritikus pont a ferde sík, ami szokatlan és nehezen megszokható, egyrészt a helykihasználás miatt, másrészt a nehézkes közlekedésből fakadó nehézségek miatt.
Jó hír, hogy a kiváló anyagokkal és hozzáértő szakemberekkel kiviteleztetett átalakítás egy jól tervezett, modern megjelenésű, korszerű alaprajzi elrendezésű tetőteret eredményez. Az új terek tágasak, jól hasznosíthatók, a helyiségek pedig a korábbinál több természetes fényt kapnak.
A tetőtér beépítésének az ingatlan állapotát, a benne élők egészségét és általános közérzetét illetően is rengeteg előnye van. A kívánt eredmény eléréséhez azonban már a munkálatok megkezdése előtt érdemes szem előtt tartani a kivitelezéssel kapcsolatos legfontosabb tényezőket. Fontos, hogy a beépítés minőségi alapanyagokkal történjen, legyen szó szigetelőanyagokról, vagy nyílászárókról.
Tetőtér hátrányai
- Gyakran egyedi bútorokat kell készíttetni, amik sokkal drágábbak, mint a készek.
- Az ablakok is gyakran kreatív megoldást igényelnek. Sokszor nem lehet olyan ablakokat beépíteni, amiből le lehetne látni az utcára.
- A szigetelésre különösen oda kell figyelni, hogy a csapadék ne jusson be és, hogy a hideg-meleg ellen is jól védjen.
Tetőtér előnyei
- Mivel a tetőtéri helyiségek adottságai és formái meglehetősen egyediek a földszintiekhez képest, lehetőséget adnak egyedi megoldásokra a berendezés terén.
- Egyedülálló, „kuckós”, romantikus hangulatot teremthetnek.
- Biztosak lehetünk benne, hogy senki nem ugrál majd a fejünk felett, akár a város közepén is viszonylagos csendben, madarak között élhetünk, miután az utca zajai is kevésbé érnek fel hozzánk.
- A tetőtérbe minden irányból akadálytalanul áramlik be a fény, és tágasabb a tér a középen nagyobb belmagasság miatt. Ez nemcsak a hangulatunknak, de a szobanövényeknek is jót tesz.
- A tetőablakok alatt éjszaka az ágyból is nézhetjük a csillagokat, hacsak nem túl nagy felénk a fényszennyezés.
Az alábbi tetőtéri lakás tulajdonosai a felújítás kezdetén nem hitték volna, hogy a romokban álló tetőtérből ilyen kellemes otthont varázsolnak.