Reformokat vezet be a bécsi Állami Operaház balettiskolája, és gyermekközpontúvá formálja az intézményt az után, hogy decemberben egy vizsgálat feltárta a balettakadémián zajló durva oktatási módszereket, verbális bántalmazásokat, valamint az irányítás és a minőségi munka teljes hiányát.
A decemberi jelentés készítői úgy vélték, hogy a „gyerekek jóléte veszélyben forog”, mert az intézmény nem szentel kellő figyelmet az előadások, a próbák és az iskolai teljesítmény miatt rájuk nehezedő nyomásra, és leváltották a balettiskola ügyvezető igazgatóját is a súlyos hiányosságok és a diákok jólétét fenyegető gyakorlatok miatt. Az új intézkedések célja, hogy
megvédjék a gyerekek fizikai és mentális jólétét (…) a diákok biztonságos, kreatív és magas szakmai színvonalú környezetben dolgozhatnak, hogy fejlődésük a lehető legszélesebb körű legyen
– közölte Krisztiana Sztefanu, az intézmény új igazgatója közleményében. A jelenlegi oktatók maradhatnak az akadémián, ha a következő évben értékelésük pozitív lesz. Nagy hangsúlyt helyeznek a diákok biztonságára is, a javaslatok között szerepel, hogy valamennyi oktatóteremre tegyenek üvegajtót, és cseréljék ki a termek régi padlóit, amelyek veszélyesek a táncosokra nézve.
Az 1771-ben alapított balettakadémiának, amelynek egykori hallgatói közül ma sokan a londoni Királyi Balettben és a New York-i American Ballet Theatre-ben táncolnak, jelenleg nagyjából 130 diákja van, a 10 és 18 év közötti fiatalok csaknem 80 százaléka külföldről érkezett.