Nagyvilág koronavírus

Február közepe óta nem haltak meg annyian egy nap alatt Amerikában, mint az elmúlt 24 órában

Meredeken emelkedett szerdán a koronavírus okozta halálesetek száma az Egyesült Államokban – számolt be csütörtökön a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem.

A legfrissebb adatok szerint szerdán 2564, az új típusú koronavírussal összefüggő halálesetet regisztráltak az országban. Ez az arány jóval magasabb, mint a múlt heti átlag, amikor naponta 992 amerikai hunyt el. Február 19-e óta szerdán haltak meg a legtöbben a koronavírus-fertőzés miatt.

A koronavírus okozta Covid-19 betegség következtében elhunyt amerikaiak száma ezzel 559 116-ra emelkedett az Egyesült Államokban.

Az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) friss adatai szerint szerdán 73 200 új fertőzöttet regisztráltak, s ez szintén meghaladja az előző heti 65 556 fős napi átlagot. A koronavírus-járvány kezdete óta 30 922 759 fertőzöttet regisztráltak az Egyesült Államokban. Az elmúlt napokban folyamatosan emelkedett a Covid-19 miatt kórházban ápolt betegek száma is folyamatosan emelkedett az elmúlt napokban. A mostani 5000 fős napi átlag 2,7 százalékkal magasabb az előző héten regisztrált adatoknál.

A CDC beszámolója szerint az oltások száma folyamatosan nő. Az elmúlt egy hétben naponta átlagosan 3 millió adag vakcinát adtak be. Ez 8 százalékkal több, mint az azt megelőző hétnapos időszakban. Csaknem 108 millió ember kapott már legalább egy adag koronavírus elleni oltást.

Bár ezek az oltási adatok hihetetlenek és biztatóak mindannyiunk számára, az új esetek és a kórházi ápoltak száma növekszik

– mondta szerdán Rochelle Walensky a CDC igazgatója.

A kórházakban egyre több fiatalt – 30-40 év körüli beteget – kezelnek. Az adatok azt sugallják, hogy a koronavírus mutánsai folyamatosan terjednek az országban – mondta az igazgató. Walensky arra kérte az embereket, hogy lehetőleg tartózkodjanak a nem szabadtéri sporttevékenységektől és kerüljék el a zsúfolt helyeket.

Az Egyesült Királyságból származó, erősen fertőző B.1.1.7 változat ma már az összes megbetegedés 27 százalékát okozza az országban, ez a legelterjedtebb változat az Egyesült Államokban – mondta a szakember. A laboratóriumi vizsgálatok megállapították, hogy az oltások ugyanolyan hatékonyak a brit variánssal szemben is, mint az eredeti vírustörzs ellen.

A vírus e mutánsai azért jelentek meg, mert esélyt adtunk a vírusnak a terjedésre

– jelentette ki csütörtökön a The Washington Post című napilapnak David D. Ho, aki a Columbia Egyetem laboratóriumában az először Brazíliában felfedezett P. 1 variánssal kapcsolatos kutatást vezeti.

Minél hamarabb beoltunk mindenkit, annál gyorsabban fogjuk visszaszorítani a vírus terjedését és csökkentjük az új változatok megjelenésének esélyét

– hangsúlyozta a szakember.

(MTI)

Ajánlott videó

0 seconds of 0 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik