Belföld

A fideszes képviselőjelölt plakátját fotózták le a bonyhádi ügyészség épületének ablakában, de az ügyészségnek nincs köze hozzá

Tompos Márton Facebook-oldala
Tompos Márton Facebook-oldala

A kormánypártok parlamenti képviselőjelöltjének, Csibi Krisztinának a plakátját fotózták le a bonyhádi járási ügyészség Perczel Mór utcai épületének ablakában – a szokatlan jelenségről Tompos Márton, a Momentum elnöke osztott meg egy képet a Facebook-oldalán.

Az Ügyészségtől megkérdeztük, hogy ki és milyen céllal helyezte el a fideszes plakátot.

A Bonyhádi Járási Ügyészség több évtizeden keresztül a Bonyhád, Perczel Mór utca  13. szám alatti – Bonyhádi Önkormányzattól bérelt  – önkormányzati tulajdonú ingatlanrészben tevékenykedett. Az ügyészség által bérelt ingatlanrészhez ugyanakkor soha nem tartozott hozzá a kérdéses fotón szereplő helyiség, így az ügyészségnek a fotón szereplő plakáthoz sincs semmi köze

– válaszolta lapunknak Legfőbb Ügyészség szóvivője.

A Dombóvár központú, Tolna 02-es választókerületben, melynek a 12 ezres lélekszámú Bonyhád is része, január 12-én tartanak előrehozott választást, miután a térség egyéni országgyűlési képviselője, Potápi Árpád tavaly ősszel tragikus hirtelenséggel elhunyt. A Fidesz a kisdorogi születésű, a pályáját óvónőként kezdő Csibi Krisztinát indítja, aki évtizedekig volt Potápi munkatársa, korábban a Magyarság Házát vezette igazgatóként.

A dombóvári időköziről az alábbi cikkünkben írtunk:

Kapcsolódó
Kiütésnek ígérkezik a dombóvári időközi, pedig a 2026-os választás előzetese lehetett volna
A tétek annyira alacsonyak a kőfideszes dombóvári kerületben rendezendő időközin, hogy még a kormánypártnak sem lesz egyszerű feladat egy fagyos januári vasárnapon szavazni vinni a választóit.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik