Az ENSZ becslése szerint 580 civil halt meg a szíriai Kelet-Gútában február 18. óta. Bár naponta vannak Humanitárius tűzszünetek, ez nem gátolja meg a várontást, és kórházakat, iskolákat, boltokat bombáznak – írja a BBC.
This map produced by the UN in early 2017 shows the satellite-detected damage density n eastern Damascus including Jobar & parts of E.Ghouta pic.twitter.com/RF3Dlhm05g
— Fakhri Mansour (@Fakhri_Mansour) November 5, 2017
Az ENSZ főtitkára földi pokolnak nevezte az enklávét, ahol 400 ezren élnek. António Guterres hangsúlyozta, vannak olyan területek, ahol az épületek 93 százalékát lerombolták. Ezt támasztják alá azok a műholdképek is, amiket a BBC tett közzé,
Kelet-Gúta 2013 óta ostromzár alatt van, de a humanitárius helyzet tavaly november óta romlott drámaian, amikor felélénkültek a harcok a kormányerők és a lázadók között.
A most tapasztalható bombázásokat a nyolc éve tartó szíriai polgárháború legdurvább szakaszaként emlegetik. A légicsapások nem kímélik a civil célpontokat, így az iskolákon és kórházakon kívül víztornyot is bombáznak.
Oroszország ugyan létesített egy humanitárius folyosót a menekülni kívánó civilek számára, de azt eddig nem vették igénybe a helyiek. Az ENSZ közben azt mondja, drámaian nehéz eljuttatni a segélyszállítmányokat a térségbe. Márpedig minden segítségre szüksége lenne a civileknek, akik orvosi ellátás, gyógyszer és élelem nélkül maradtak.
Kiemelt kép: MTI/EPA/Mohamed Badra