A nyugati világban végeláthatatlan történet szól arról, hogy dolgozz eredményesebben kevesebb munkával, hogy több időt tölthess családoddal.
Az ázsiai országban évente több százan, ezren dolgozzák magukat halálra. Japán munkakultúrája egyedi, az alkalmazottak gyakran órákkal tovább is bennmaradnak munkahelyükön. Ez a norma.
Minden az 1970-es években kezdődött, amikor relatíve kevés fizetést kaptak a dolgozók, így mindent ki szerettek volna hozni magukból. Majd folytatódott a 80′-as években, amikor Japán a világ második legnagyobb gazdaságával rendelkező államává nőtte ki magát. Az 90′-es évekre se változott a helyzet, a vállalatok előnyben részesítették azokat, akik túlóráztak.
Japánban mára a külön tartják számon a túlhajszoltság okozta halálokat, ami bekövetkezhet stroke, szívinfarktus vagy öngyilkosság formájában.
Egy időben a túlhajszoltság általi halált csak a férfiakon diagnosztizálták, de napjainkban egyre több nő végez magával a szigetországban.
Bár a jelenség évtizedek óta ismert, a kormány csak 18 hónapja döntött úgy, hogy komolyan veszi a problémát.
Célkitűzéseik közt van, hogy 2020-ra kilencről öt százalékra csökkentik a heti 60 óránál többet dolgozók számát. Ezen felül próbálják rávenni az állampolgárokat, hogy vegyék igénybe fizetett szabadságaikat. Japánban évi húsz munkanap jár a dolgozóknak, de sokan a felével sem élnek, így próbálják mutatni elkötelezettségüket a munkaadójuk irányába.