Nagyvilág

Leült a lány és írt egy posztot a párizsi terrortámadásról. Elég durva, mi lett belőle!

Az Instagramon és más oldalakon egy ideje már szeretnék felhívni arra a figyelmet, hogy nem csak Párizsért érdemes elmondani egy imát. Egy instagram-felhasználó ezt most minden eddiginél jobban összeszedte.

I woke this morning deeply disturbed by the news from #Paris, but more amazed by the attention it received on social media. I understand Paris is a beloved and familiar space for a lot of people, but it troubled me that #Beirut, a city my father grew up in, had received so little attention after the horrific bombings two days earlier. It also troubled me that #Baghdad, a place I have absolutely no connection with, received even less attention after the senseless bombing that took place there last week. Worst of all, I found the understanding of the refugee crisis skewed and simplistic. If you've been following the journeys of the people leaving their homes around the world right now, perhaps you'll understand why the words #SyrianRefugeeCrisis are just as devastating as #PrayForParis. It's time to pray for humanity. It is time to make all places beloved. It's time to pray for the world.

A photo posted by Karuna E Parikh (@karunaezara) on

Karunaezara posztjának a szövege ez:

Nem csak Párizsért kellene imádkoznunk, hanem a világért. A világért, amiben Beirut most ébred a két nappal ezelőtti robbantásokból, amiről nem ír senki. A világért, amiben Baghdadban bomba robban egy temetésen, és egyetlen ember sem ír róla a Facebookon, mert nem fehér emberek haltak meg. Imádkozz a világért, ami a menekültválságot hibáztatja a terrorizmusért. Ahol az emberek nem állnak meg gondolkodni, hogy különbséget tegyenek a támadó és az előle menekülő között. Imádkozz a világért, ahol embereknek, akik hónapokig gyalogolnak minden vagyonukkal a hátukon, azt mondják, hogy itt nincs helyük. Persze, mondj el egy imát Párizsért, de imádkozz még többet, egy olyan világért, ahol nincsen ima. Azokért, akiknek már nincs otthona, amit megvédhetnének. Egy világért, ami minden sarkában darabokra esik, nem csak azokban a kávézókban és éttermekben, amiket ismerünk.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik