Török médiabeszámolók szerint éjszaka Isztambul Besiktas városnegyedben is bevetette a hatóság a tömegoszlató eszközöket, miután a tüntetők a kormányzati irodákat próbálták megközelíteni. Többen komolyabb sérülést szenvedtek a könnygáztól. A központi Taksim téren ugyanakkor békés volt a tüntetés.
Ankarában a rendőrök kiszorították a tüntetőket a központból, de a tiltakozók Kavaklidere lakónegyednél megálltak, és onnan a könnygázzal is dacolva nem hátráltak tovább.
Izmirben szintén vízágyúkhoz folyamodott a hatóság.
Muammer Güler belügyminiszter közlése szerint 67 városban összesen több mint 200 tüntetés volt az elmúlt napokban.
Az Amnesty International nemzetközi emberi jogvédőszervezet a harmadik napja zajló tüntetésekkel kapcsolatban két halottról tett említést. A beszámolók a sebesültek számát ezernél többre, az őrizetbe vettekét ezer körülire teszik.
A történtek miatt külföldről önmérsékletre szólították fel az érintetteket, és többen aránytalannak ítélték a rendőrség beavatkozását. Catherine Ashton, az Európai Unió külügyi főképviselője visszafogottságra szólította fel a feleket, és párbeszédet sürgetett a békés megoldás érdekében. Laura Lucas, a Fehér Ház szóvivője a nyugalom helyreállítására szólított, a rendfenntartó erőket pedig kiemelten visszafogottságra kérte.
Több külföldi helyszínen – így Németországban és más országokban – szolidaritási tüntetéseket tartottak a török tiltakozókkal.
Recep Tayyip Erdogan miniszterelnök visszautasította azokat a vádakat, amelyek szerint diktátorként irányítaná az országot. Azzal vádolta az ellenzéket, hogy az áll a tüntetések mögött, a tiltakozásban résztvevőket pedig fosztogatóknak minősítette.