Legalább 16 robbanás volt az ország különböző pontjain. A legsúlyosabb merénylet a síiták szent városában, Kerbelában történt, ahol két robbantás 13 embert ölt meg, és további 48-at megsebesített. Az észak-iraki Kirkukban egy rendőrőrs mellett robbant fel egy gépkocsiban elhelyezett pokolgép, a detonációban heten haltak meg és 30-an megsebesültek. Mindnyájan rendőrök voltak.
Bagdad belvárosában öngyilkos merénylő oltotta ki három ember életét, és 21-et megsebesített.
Pokolgépes merényletek történtek még a fővárostól északra fekvő, Beidzsiben, Szamarrában, Túzhúrmátiban, Dakukban és Duluíja településen, illetve a tőle délre található Hillában, Mahmudíjában és Latifíjában.
Irakban rendezik meg az Arab Liga március 27-29-i csúcsértekezletét, húsz év óta először, s hírügynökségek e találkozóval hozzák összefüggésbe a megszaporodott erőszakcselekményeket, így a keddi robbantásokat is. A csúcstalálkozóra úgy tekintenek, mint Irak első térségbeli szerepvállalására, s az iraki kormány igyekszik bebizonyítani, hogy képes szavatolni az arab világbeli vendégek biztonságát.
2003. március 20-án, iraki idő szerint reggel George Bush amerikai elnök bejelentette, hogy megkezdődött a katonai művelet, amelynek célja, hogy felszámolják az állítólagos iraki tömegpusztító fegyvereket. Az elnök két órával a Bagdadhoz intézett ultimátum lejárta és fél órával az első robbanások után rövid beszédet intézett az amerikai néphez. Bejelentette, hogy az amerikai és a brit erők megkezdték egy széles és összehangolt hadjárat nyitó szakaszát.