Az állami televízió és rádió székházánál tömegközlekedési dolgozók demonstráltak. Az egyiptomi főváros Giza nevű kerületében, a Nílus folyó partján mentősök tüntettek. Legkevesebb 70 rohamkocsit parkoltak le a parton, az utat azonban nem torlaszolták el.
A kormányellenes megmozdulások fő színhelyén, a belvárosi Tahrír (Felszabadulás) téren több száz rendőr demonstrált. A fizetésemelés mellett azt is követelték, hogy állítsák helyre a lakosság körében közutálatnak “örvendő” szervezet tekintélyét. Az alacsony és közepes rangú rendőrök a téren azt hangoztatták, hogy méltánytalanul állítják be őket árulóknak, a nép ellenségeinek. “A többiek, a magasabb rangúak korruptak, de mi ugyanazokkal a bajokkal küszködünk, mint a többi egyiptomi – alacsony bérek, szabadsághiány, megalázás” – mondta egy rendőr. “Azért vagyunk itt, hogy a mártírok, a hadsereg és Egyiptom népe előtt tisztelegjünk” – mondta egy másik, miközben rendőrök és civilek a nemzeti himnuszt énekelték.
Sztrájkoltak a legnagyobb egyiptomi kereskedelmi bank, a National Bank of Egypt dolgozói is, a nemzeti bank pedig elrendelte, hogy valamennyi pénzintézet tartson zárva. A bankok valószínűleg szerdán, a keddi munkaszüneti napot követően nyitnak ki újra.
A kairói tőzsde továbbra is zárva tart, a kereskedés akkor folytatódhat tovább, amikor “helyreáll a pénzügyi szektor stabilitása” – közölte a tőzsde egy képviselője hétfőn. A nyitásról 48 órával korábban tájékoztatást adnak – tette hozzá. A kereskedést január 27-én függesztették fel, miután az EGX vezető index két nap alatt 17 százalékot veszített értékéből.
Több mint háromszázan haltak meg Egyiptomban a január 25-én kezdődött népfelkelés idején kirobbant különböző összetűzésekben – írta ugyanezen a napon az egyiptomi sajtó.
Az egyiptomi belügyminisztérium közlése szerint a halálos áldozatok számát egyelőre csak most összesítik. Azt tudni, hogy az előzetes adatok szerint meghalt 32 rendőr, köztük hat rendőrtiszt. A káosz napjaiban 99 rendőrőrsöt és hat börtönt gyújtottak fel.