Újra a Körmend került előnybe

Szoros, izgalmas meccsen 2-1-re alakította a bajnoki negyeddöntő állását a Körmend férfi kosárlabdacsapata a Kecskemét ellen.

A férfi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőinek legizgalmasabb párosítása a Körmend-Kecskemét összecsapás. Az első találkozón magabiztosan nyert a Körmend, a másodikon már Stojan Ivkovic együttese volt jobb, nem is kicsivel.

A harmadik találkozó igen szorosra sikeredett, és izgalmakban is bővelkedett – az első három negyedet 1-1 ponttal nyerte meg a hazai csapat. A nagyszünetig két tény volt szembetűnő: a csapatok 24 hárompontos kísérletet hajtottak végre, ezekből összesen három ment be. Eközben Rashad Bellt képtelenek voltak tartani a kecskemétiek, 17 pontig jutott a meccs ezen szakaszáig.

A fordulás után elkezdtek sülni a hazai kezek, Trummer triplákkal operált, Emmanuel Dies pedig mindennel, nem tudtak mit kezdeni vele a vendégek. Ők viszont fel tudtak mutatni egy Siriscevicet, egy Csorvásit és egy Orsulicot. Ők termelték a pontokat, miközben Wittmann egy kicsivel gyengébben teljesített, mint ahogy szokott.

Két és fél perccel a vége előtt 62-61-re vezetett a Körmend. Ruják egy támadás végén az utolsó pillanatban eresztett el egy triplát, a másik oldalon Bencze hibázott, majd Csorvási pontozódott ki. A végét jobban bírta idegekkel a Körmend, így már csak egyet kell nyernie a négy közé jutásért.

A Paks, a Szolnok és az Albacomp magabiztosan győzött a ZTE, a Pécs és a Falco ellen a harmadik találkozón.

Eredmény – férfi kosárlabda-bajnokság, negyeddöntő:

MJUS-Fortress Körmend – T.O.M. Controll-Kecskemét 71-65 (16-15, 17-15, 17-16, 21-19 )

A három nyert meccsig tartó párharc állása: 2-1 a Körmend javára.

Atomerőmű SE – Zalakerámia-ZTE KK 97-68 (22-22, 25-19, 21-19, 29-8)

A három nyert meccsig tartó párharc állása: 2-1 az Atomerőmű javára.

Albacomp – Falco-Szova KC Szombathely 82–69 (23–21, 24–14, 11–18, 24–16)

A három nyert meccsig tartó párharc állása: 2-1 az Albacomp javára.

Szolnoki Olaj – Pécsi VSK-Pannonpower 87-69 (27-20, 19-14, 19-13, 22-22)

A három nyert meccsig tartó párharc állása: 2-1 a Szolnok javára.

Rájátszás a 9-14. helyért:

Kis-Rába menti Takarék Soproni KC – Marso-Vagép NYKK 91-56 (28-12, 19-14, 23-13, 21-17)