Senki sem lépett meg a kosárlabda NB 1-ben

A Pécs, a Kecskemét, a Szombathely és a Paks is egyenlített a férfi kosárlabda NB 1 negyeddöntőjének második mérkőzésén.

Az alapszakaszt első helyen záró Szolnok nem okozott meglepetést az első mérkőzésen, magabiztosan győzték le a Pécs csapatát. A második összecsapáson azonban hatalmas küzdelemben sikerült a pécsieknek egyenlítenie, a sikernek főleg El-Amin rakta le az alapjait, aki 31 pontot szórt a találkozón.

A Szolnok nem kezdett rosszul, az első negyedben sikerült is hat ponttal elhúzniuk, de Szrecsko Szekulovics csapata összeszedte magát, így a harmadik játékrész után már a Pécs vezetett kilenc ponttal.

A vendégek az utolsó negyedben csaknem ledolgozták a hátrányt, végül három pont maradt a két csapat között, 103-100-as győzelmével egyenlített a Pécs a párharcban.

Szombaton a Körmend sem hibázott hazai pályán, viszont ma ők sem tudtak ellépni, miután vereséget szenvedtek Kecskeméten. A hazaiak a félidőben már hét ponttal vezettek, meglehetősen jó volt a hangulat a Messzi István sportcsarnokban.

A Körmend még igyekezett visszakapaszkodni, azonban a Kecskemét Siriscevic vezetésével ezt nem engedte, és húsz pontos győzelemmel egyenlített a negyeddöntős párharcban.

Az Albacompnak sem jött össze az idegenbeli győzelem, miután a hétvégén hazai pályán előnyre tettek szert. A Falco a második mérkőzésen már a mérkőzés elejétől irányított, túlságosan elhúzniuk azonban nem sikerült.

A szombathelyieknél Doyne, Gosa és Alekszejev nagyszerűen játszott. Főleg nekik köszönhetően a Falco minden negyedet behúzott, végül 79-63-ra nyert, így hazai pályán javított a szombati sima vereség után.

Az első kör legnagyobb meglepetését egyértelműen a ZTE aratta azzal, hogy idegenben győzték le az Atomerőmű csapatát. Az anyagi nehézségek miatt légiósok nélkül szereplő Zalaegerszeg ellen a Paks egyértelműen arra készült, hogy visszaveszi a pályaelőnyt, és ez végül sikerült is nekik.

A mérkőzés kiélezett küzdelmet hozott, a szünetben és a harmadik negyed végén is a hazaiak vezettek. Az utolsó játékrészre azonban összeszedte magát a Paks, 79-70-es győzelmükkel döntetlenre mentették a párharc állását.

Eredmények – negyeddöntő, 2. mérkőzések:

Pécsi VSK-PANNONPOWER – Szolnoki Olaj 103-100 (14-20, 29-24, 36-26, 24-30)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1-1.

T.O.M. Controll-Kecskeméti KSE – MJUS-Fortress Körmend 83-63 (17-13, 19-16, 21-15, 26-19)

Falco-Szova KC Szombathely – Albacomp 79-63 (26-19, 15-14, 18-15, 20-15)

Zalakerámia-ZTE KK – Atomerőmű SE 70-79 (22-17, 15-19, 17-17, 16-26)

Rájátszás a 9-14. helyért, 1. mérkőzés:

Kis-Rába menti Takarék Soproni KC – Délkonstrukt-SZTE Szedeák 87-78 (13-17, 22-20, 24-14, 28-27)

Női kosárlabda NB 1, a 3. helyért, 1. mérkőzés:

ZTE NKK – Mediteam Szeged 91-82 (19-22, 16-15, 28-17, 28-28)
A két győzelemig tartó párharc állása 1-0 a ZTE javára, folytatás pénteken Szegeden.