Üzleti tippek

Kórházi fejlesztéstől a lézerbarlangig: ismét átadták az InnoMax Díjakat

Kilencedik alkalommal rendezték meg az ország egyik legnépszerűbb innovációs versenyét. Az Invitech egyúttal meghirdette az Okostelepülés pályázatot is.

Az InnoMax Díj középpontjában ebben az évben a nonprofit szervezetek innovációs törekvéseinek felkarolása állt. Az infokommunikációs cég pályázatán a többi között egy animációs lézerprojektor terve, egy kórházi szolgáltatásokat értékelő online felület, illetve egy egészséges, környezettudatos táplálkozást támogató alkalmazás is a győztesek közt volt.

InnoMax Díj

A vállalat a szakmai konzultáción felül természetesen anyagi támogatást is nyújt a nyerteseknek. Van olyan pályázó, amely egymillió forintos forráshoz jutott ötlete megvalósításához.

Az idén is az Effekteam Egyesület (korábbi nevén Magyar Adományozói Fórum) szakmai együttműködésével szervezett pályázatra a legkülönbözőbb területekről érkeztek az innovatív ötletek.

A zsűri 5 nyertest hirdetett ki

A Pro Ludovico Alapítvány a pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma tudományos, oktatási célú úgynevezett lézerbarlangjának bővítéséhez nyert támogatást, ahol a diákok és oktatók közös együttműködésében, saját ötleteik alapján valósul meg a példaértékű fejlesztés. A cél egy animációs lézerprojektor építése és programozásának kidolgozása. Ez a pályázat nyerte meg a közönségszavazást is, a beérkezett mintegy 5000 szavazat több mint egyharmadát megszerezve.

Az Emberség Erejével Alapítvány a MiEGYmás nevű társasjáték mobil verziójának tervével szintén a nyertes pályázatok között szerepelt. A projekt célja a társadalmi felelősségvállalást, a szolidaritást népszerűsítő és oktató társasjáték széles körben való elterjesztése.

A díjazott nonprofit szervezetek képviselői

Az egészségügyi ellátás feltételeinek javítására, az ellátórendszer hatékonyságának és betegközpontúságának növelésére fókuszáló, ugyancsak díjazott Jobbulást Alapítvány egy olyan online felületet kíván létrehozni, ahol a betegek megoszthatják az egyes egészségügyi intézményekben szerzett tapasztalataikat, így segítve az érintettek hiteles tájékoztatását.

A Felelős Gasztrohős Alapítvány célja a környezettudatos étkezés minél szélesebb körben való megismertetése. A támogatással megvalósuló applikáción keresztül a vendéglátóhelyeket lehet értékelni, például a helyi alapanyagok használatának tudatossága szempontjából, de a köztéri ivókutakat is be lehet rajta jelölni egy térképen.

A Nem Adjuk Fel Szociális Szövetkezet az általa üzemeltetett, sérült felszolgálókat foglalkoztató éttermében kíván olyan infokommunikációs fejlesztést végrehajtani, amelynek segítségével az ott dolgozók munkája, így társadalmi integrációja könnyebbé válik.

Solymár Károly Balázs

„Az innováció képessége mindenkié, mindenkiben benne rejlik, és mindenhol jelen van. Kis közösségek hétköznapjait teszi jobbá éppúgy, ahogy nagy iparágakat is átalakít. Az InnoMax Díjra évről évre beérkező pályázatok egyre magasabb minősége még hangsúlyosabbá tesz. Ahogy az idei pályázók, úgy a kormányzat részéről is fontosnak tartjuk, hogy valamennyi fejlesztés fenntartható módon valósuljon meg” – nyilatkozta a díjátadón Solymár Károly Balázs az ITM infokommunikációért felelős helyettes államtitkára.

A pályázatra szép számú nevezés érkezett a fenntarthatóság, az oktatás-nevelés, az egészségügy, valamint az esélyegyenlőség és felzárkóztatás témakörében.

„Az infokommunikáció segítségével a nonprofit szervezetek is jobban tudnak fejlődni. Talán ennek is köszönhető, hogy egyre kreatívabb, technikai szempontból pedig egyre magasabb színvonalú pályázatok érkeznek. Ezek megvalósítása valós társadalmi igényeket elégít ki, és komoly értéket teremt.

Bőthe Csaba

Mi ehhez kívánunk szakmai és anyagi támogatást nyújtani. Az idei pályáztatás tapasztalatait összegezve elmondhatjuk, hogy az InnoMax mára megtalálta igazi helyét, és a fontos társadalmi célokat kitűző civil szervezetek komoly lehetőségként tekintenek rá” – foglalta össze tapasztalatait Bőthe Csaba, az Invitech marketing és üzleti támogatások igazgatója.

A pályázatok elbírálásában Solymár Károly Balázs helyettes államtitkár mellett részt vett Molnár Klára, az Effekteam Egyesület igazgatója; Chikán Attila, az ALTEO Group vezérigazgatója; Krisán László, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója; valamint az Invitech képviseletében Bőthe Csaba marketing és üzleti támogatások igazgató, illetve Marton László vállalati és kormányzati főigazgató.

Indul az újabb innovációs verseny

Az ünnepélyes díjátadón az Invitech bejelentette, hogy a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségével (TÖOSZ) együttműködésben, az InnoMax keretében „Okostelepülés” elnevezéssel új kategóriát indít kistelepülések részére. A díjjal és a velejáró támogatással a vállalat a korszerű megoldásokhoz kevésbé hozzáférő helyi lakosság digitális felzárkózását, a helyi közösségek felemelkedését kívánja elősegíteni.

Kiemelt fotó: iStock

Ajánlott videó

Olvasói sztorik