Az ORTT Panaszbizottságának – egyelőre nem jogerős – döntése megállapítja, hogy a Klubrádió megszegte a kiegyensúlyozott tájékoztatás médiatörvényben foglalt kritériumait, amikor sem M. Szabó Imre újságírónak, sem védőügyvédjének, dr. Futó Barnabásnak nem adott lehetőséget álláspontjuk megjelenítésére egy személyüket érintő ügyben.
A Fejér Megyei Bíróság M. Szabó Imrét nemrég jogerősen felmentette a rágalmazás vádja alól. A büntetőeljárást dr. Cserni János, a Fővárosi Bíróság bírája kezdeményezte, és indítványozta, hogy M. Szabó Imrével szemben a bíróság rágalmazás miatt szabadságvesztést szabjon ki, pusztán azért, mert a Hír Televízió egyik műsorában az újságíró karakterisztikus véleményének adott hangot. A jogerős ítélet szerint rágalmazás tényállásának megvalósulása M. Szabó Imre véleményének hangoztatásával szóba sem jöhetett.
A Klubrádiónak a témával foglalkozó, és a jogerős felmentő ítélet meghozatalát követően sugárzott, 2005. december 7-i “Kontra” című műsora kizárólag a teljes egészében pervesztes dr. Cserni Jánosnak, illetve az őt támogatásáról biztosító bíró kollégájának adott lehetőséget álláspontja kifejtésére. A Panaszbizottság kötelezte a rádiót, hogy biztosítson megszólalási lehetőséget a felmentett újságírónak és védőjének. M. Szabó Imre ORTT előtti jogi képviseletét szintén a Nemzeti Jogvédő Alapítvány egyik partnerügyvédje látja el, csakúgy, mint korábban, a magánvádas eljárás során.
Ilyen szexuális zaklatást sem látunk többet a moziban
Vannak filmek, amik ma már nem készülhetnének el, és van a most harmincéves Zaklatás, amiről már az is csoda, hogy annak idején elkészülhetett. Van-e, ami megmenti a filmet?