Judith Miller, a The New York Times tekintélyes újságírónője annak ellenére került börtönbe, hogy cikkében nem is tárta fel a szóban forgó CIA-ügynök nevét, akiről azután kiderült, hogy a Bush-kormány iraki háborús programját élesen bíráló exnagykövet felesége, Valerie Plame. A hatóságok a cikkből arra következtettek, hogy Miller tudomására jutott egy titkos ügynök neve. Az informátorát védő újságírónőt csaknem három hónapos fogva tartás után engedték ki az amerikai hatóságok.
A rendkívül heves amerikai és európai bírálatok ellenére a Pulitzer-díjas újságírónőtől a bíróság azt akarta megtudni, hogy kormányhivatalnok árulta -e el neki a nevet, s ha igen, név szerint ki. Mivel erre Judith Miller a sajtószabadságra hivatkozva nem volt hajlandó, a tiltakozások ellenére elítélték őt.
A The New York Times internetes kiadásában beszámolt arról, Millert azt követően engedték szabad lábra, hogy forrása, Lewis “Scooter” Libby, Dick Cheney alelnök kabinetfőnöke engedélyt adott neki, hogy a bíróság előtt beszéljen 2003 júliusi találkozásukról, és telefonos eszmecseréikről. Lewis a Fehér Ház szerint törvényellenesen szivárogtatta ki a CIA-ügynök nevét.
Az Ugor Ábrahám nyomában – áttörést hozhatnak a genetikai kutatások a magyar őstörténetben
Az utóbbi években a genetika forradalmasította a magyar őstörténet kutatását. Egyre többet tudunk az Árpádok, az Aba nemzetség vagy éppen a honfoglaló magyarok genetikai örökségéről, és jövőre újabb fontos eredmények várhatók.