Üzleti tippek

Norvégia. Olaszország, Portugália, Spanyolország, Svájc, Svédország és Szingapúr



































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































NORVÉGIA
Ország-rangsorVállalatGlobális rangsor 2001.Globális rangsor 2000.Piaci kapitalizáció (Mrd. USD)Nettó árbevétel (Mrd. USD)Adózott eredmény (M. USD)
 RANGSOROLTAK EGYÜTT18,9920,661608
1.NORSK HYDRO429.497.11,1416,751493
2.TELENOR604.7,853,91115
 
OLASZORSZÁG
Ország-rangsorVállalatGlobális rangsor 2001.Globális rangsor 2000.Piaci kapitalizáció (Mrd. USD)Nettó árbevétel (Mrd. USD)Adózott eredmény (M. USD)
 RANGSOROLTAK EGYÜTT464,62237,6921808
1.TELECOM ITALIA67.54.61,3624,511719
2.ENI84.128.51,4440,634888
3.TIM86.60.49,697,981168
4.ENEL127.98.38,5921,281854
5.ASSICURAZIONI GENERALI138.146.35,5237,651208
6.INTESABCI205.260.23,44n.a.1238
7.UNICREDITO ITALIANO211.239.22,22n.a.1182
8.SAN PAOLO-IMI247.267.18,96n.a.1095
9.OLIVETTI358.325.13,3825,53-797
10.SEAT PAGINE GIALLE396.283.12,121,13-1
11.MEDIASET430.298.11,122359
12.FIAT GROUP435.443.10,8848,78563
13.BANKA FIDEURAM501.389.9,55n.a.190
14.RAS537.710.8,939,21325
15.BANCA MONTE DEI P. DI SIENA546.644.8,73n.a.479
16.ALLEANZA ASSICURAZIONI574.576.8,34n.a.277
17.FINMECCANICA585.458.8,215,1341
18.MEDIOLANUM606.7,831,5997
19.ROLO BANCA 1473618.665.7,73n.a.443
20.BIPOP-CARIRE656.361.7,25n.a.285
21.CONCESS. E COSTR. AUTOSTR.657.592.7,231,76303
22.MEDIOBANCA670.927.7,07n.a.239
23.BANCA NAZIO. DEL LAVORO685.698.6,89n.a.403
24.LUXOTTICA GROUP690.908.6,862,05216
25.PIRELLI769.924.5,946,343078
26.EDISON782.832.5,832,16228
27.BANCA DI ROMA880.820.5,11n.a.206
28.MONTEDISON971.4,41n.a.220
 
PORTUGÁLIA
Ország-rangsorVállalatGlobális rangsor 2001.Globális rangsor 2000.Piaci kapitalizáció (Mrd. USD)Nettó árbevétel (Mrd. USD)Adózott eredmény (M. USD)
 RANGSOROLTAK EGYÜTT26,36,21322
1.PORTUGAL TELECOM503.468.9,523,59458
2.BANCO COMERCIAL PORTUG.521.946.9,21n.a.428
3.ELECTRICIDDE DE PORTUGAL629.513.7,572,6436
 
SPANYOLORSZÁG
Ország-rangsorVállalatGlobális rangsor 2001.Globális rangsor 2000.Piaci kapitalizáció (Mrd. USD)Nettó árbevétel (Mrd. USD)Adózott eredmény (M. USD)
 RANGSOROLTAK EGYÜTT269,6498,3211278
1.TELEFONICA54.72.67,824,142123
2.BANCO BILBAO VIZCAYA ARG.107.127.43,61n.a.1892
3.BANCO SANTANDER CENTR. HISP.109.141.43,06n.a.1914
4.TELEFONICA MOVILES164.30,326,27501
5.REPSOL YPF215.212.21,7938,772059
6.ENDESA272.240.17,2813,041193
7.IBERDROLA411.461.11,695,9722
8.INDITEX490.9,72,22220
9.BANCO POPULAR ESPANOL666.689.7,14n.a.508
10.GAS NATURAL SDG676.638.6,984,15419
11.UNION ELECTRICA FENOSA833.768.5,453,57198
12.TERRA NETWORKS911.420.4,820,26-471
 
SVÁJC
Ország-rangsorVállalatGlobális rangsor 2001.Globális rangsor 2000.Piaci kapitalizáció (Mrd. USD)Nettó árbevétel (Mrd. USD)Adózott eredmény (M. USD)
 RANGSOROLTAK EGYÜTT563,75199,3428514
1.NOVARTIS27.39.109,7619,964019
2.NESTLE45.62.80,4445,393212
3.ROCHE HOLDING56.47.67,2215,352795
4.UBS57.91.66,23n.a.4343
5.CREDIT SUISSE GROUP76.104.54,48n.a.3225
6.ZURICH FINANC. SERVICES GR.173.132.28,1524,762328
7.SWISS RE175.198.27,7512,311653
8.ABB218.148.21,5722,971443
9.SWISSCOM260.206.17,947,861724
10.SERONO322.383.14,591,15301
11.COMPAGNIE FINANC. RICHEM.339.406.14,12,48663
12.ADECCO451.384.10,5514,84416
13.HOLCIM554.534.8,617,81494
14.RENTENANSTALT597.726.7,9810,77515
15.SWATCH GROUP668.617.7,12,3363
16.SYNTHES-STRATEC724.955.6,550,74166
17.BALOISE HOLDING791.866.5,713,62354
18.SYNGENTA811.5,556,85222
19.KUDELSKI GROUP925.4,730,237
20.JULIUS BAER HOLDING926.4,73n.a.241
 
SVÉDORSZÁG
Ország-rangsorVállalatGlobális rangsor 2001.Globális rangsor 2000.Piaci kapitalizáció (Mrd. USD)Nettó árbevétel (Mrd. USD)Adózott eredmény (M. USD)
 RANGSOROLTAK EGYÜTT182,7183,5610287
1.LM ERICSSON87.22.49,625,411952
2.NORDEA279.272.16,58n.a.1219
3.TELIA300.15,895,02955
4.HENNES & MAURITZ362.255.13,222,83237
5.SKANDIA FORSAKRING444.204.10,70,03262
6.SVENSKA HANDELSBANKEN483.526.9,93n.a.844
7.INVESTOR492.481.9,69n.a.1 250
8.VOLVO683.514.6,912,08437
9.SKANDINAV. ENSKILDA BANKEN727.646.6,51n.a.640
10.SECURITAS730.610.6,493,7979
11.FORENINGSSPARBANKEN763.640.6,01n.a.593
12.SANDVIK823.836.5,484,06345
13.ELECTROLUX836.782.5,4111,56414
14.TELE2839.670.5,381,16-35
15.ASSA ABLOY844.772.5,351,3485
16.SVENSKA CELLULOSA AKTIEB.889.976.5,056,24457
17.SKANSKA977.4,3610,03553
 
SZINGAPÚR
Ország-rangsorVállalatGlobális rangsor 2001.Globális rangsor 2000.Piaci kapitalizáció (Mrd. USD)Nettó árbevétel (Mrd. USD)Adózott eredmény (M. USD)
 RANGSOROLTAK EGYÜTT47,888,233703
1.SINGAPORE TELECOMM.332.252.14,322,721109
2.DBS GROUP HOLDINGS456.388.10,47n.a.768
3.SINGAPORE AIRLINES551.495.8,635,5857
4.OCBC OVERSEAS CHINESE BANK613.674.7,76n.a.464
5.UNITED OVERSEAS BANK706.831.6,69n.a.505

Ajánlott videó

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.