Jóváhagyta az Európai Bizottság a Magyarország 2022 és 2027 közötti időszakra vonatkozó regionális támogatási térképét, amely meghatározza a regionális állami beruházási támogatásra jogosult, leghátrányosabb helyzetben lévő magyar régiókat – írta az MTI.
Az Európai Bizottság 2021 áprilisában elfogadott, majd 2022 januárjában hatályba lépő, regionális állami támogatásokról szóló felülvizsgált iránymutatás lehetővé teszi a tagállamok számára, hogy támogassák a legkedvezőtlenebb helyzetű európai régiókat a felzárkózásban. így a tagállamok csökkenteni tudják a gazdasági, a jövedelemi és munkanélküliséggel kapcsolatos súlyos egyenlőtlenségeket.
A nagyvállalkozásokra vonatkozó maximális EU-s támogatási intenzitás az érintett térségek egy főre jutó GDP-jétől függ. Pest, Dél-Dunántúl, Észak-Magyarország, Észak-Alföld és Dél-Alföld régiókban a nagyvállalkozások esetében 50 százalék a maximális támogatási intenzitás, míg a valamivel fejlettebb Közép-Dunántúl és Nyugat-Dunántúl régiókban ugyanez az érték 30 százalékos.
Ezekben a térségekben a maximális támogatási intenzitások 10 százalékkal növelhetők a középvállalkozások beruházásai, 20 százalékkal pedig a kisvállalkozások beruházásai esetében, ha az érintett vállalkozások induló beruházásainak elszámolható költsége nem haladja meg az 50 millió eurót.