Varga Mihály beszélt arról is, hogy szeretné, ha az uniós beruházások jóváhagyásánál a tárcának vétójoga lenne. Ezt azzal indokolta, hogy az új épületeket nemcsak létrehozni, hanem üzemeltetni is kell.
„Az elmúlt hét évben sokszor olyan döntések születtek, amelyek a pillanatnyi fedezet alapján a beruházást létrehozták, de hogy annak a fenntartása milyen finanszírozást igényel, azzal senki nem foglalkozott” – mondta a miniszter.
A kabinet kész tárgyalni a meglévő önkormányzati devizahitelek átvállalásáról is – közölte a nemzetgazdasági miniszter. Hozzátette, az állam eddig rendezte a megyei önkormányzatok, majd az ötezer lakosnál kisebb települések tartozását, az ennél nagyobb településekét azonban csak részben, ezért az érintettek a kabinethez fordultak.
„Ez 3 milliárd forintos pluszt jelentene, ennek pedig meg kell találni a fedezetét, e nélkül nem lehet érdemi döntést hozni” – fejtette ki a tárcavezető.
Varga Mihály azt is elmondta, hogy a következő, 11 százalékos rezsicsökkentést két részletben vezetik majd be. A részleteket még most dolgozzák ki.