Gazdaság

Sólyommá válik a Malév

rufus-solyom(960x640)(2).jpg (rufus sólyom)
rufus-solyom(960x640)(2).jpg (rufus sólyom)

Piros-fehér-zöld lesz a festése, Sólyom lesz a neve az új hazai légitársaságnak - írja a Magyar Nemzet.

A lap szerint hamarosan zászlót bont a régóta várt Malév-utód, az új nemzeti légitársaság. Cégbírósági adatok szerint június 13-tól hatályos a Sólyom Hungarian Airways Kft. változásbejelentése. A cég képviselője Vágó József, aki korábban a Nemzeti Közlekedési Hatóság Légiközlekedési Igazgatóságának igazgatója volt.

A Magyar Nemzet információi szerint a Sólyom mögött álló “közel-keleti kisebbségi befektetők” segítségével már augusztusban megindulhatnak a járatok európai és közel-keleti célállomásokra. A cég kezdetben hatgépes flottával kezdi meg tevékenységét, de a tervek szerint 2017-re ötven gépe repül majd.

A flotta értéke megközelíti a négymilliárd eurót. Az első évben 700 munkatársat vesznek fel, három év alatt a létszám elérheti a háromezret – közölték a Magyar Nemzet forrásai. Jövőre el kívánják érni a tavaly februárban összeomlott Malév utasforgalmát, azaz a hárommilliót, 2017-re pedig már nyolcmilliós szám áll a tervekben. A Sólyom nem a fapadosok versenytársa kíván lenni, a prémium kategóriában versenyezne.

A politika is rászállt

Az MSZP szerint nagyon súlyos árat fizet az ország azért, hogy az Orbán-kormány csődbe vitte a Malévet, a párt arra szólította fel a miniszterelnököt, hogy ne gáztárolókat vásároljon, hanem indítsa újra a légitársaságot. A szocialisták szerint a légitársaság hiánya a nemzetgazdaságnak, a fővárosnak, a vendéglátóhelyeknek, a cég egykori dolgozóinak és a szakmai beszállítóinak, valamint a nemzet önbecsülésének is súlyos veszteséget okozott. Ha az Orbán-kormány elmulasztja ezt a lépést, az MSZP 2014-ben, a választásokat követően újraindítaná a Malévet.

A Fidesz szerint viszont a “Gyurcsány-Bajnai-kormányok ásták meg a Malév sírját”. Kocsis Máté kommunikációs igazgató ezt akkor mondta, amikor az Országgyűlés elfogadta a Malév és a Budapest Airport privatizációját, valamint a légitársaság visszaállamosításának körülményeit és fizetésképtelenségének okait vizsgáló parlamenti bizottság jelentését. A fideszes politikus szerint a magyar légitársaságot “tudatosan véreztették ki”, azzal, hogy “kétséges és tisztességtelen privatizációt hajtottak végre szocialista üzleti körök javára, majd 127-szeres áron vették vissza, mint amennyiért privatizálták”.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik