Az állam szerepe a nyugdíj- és egészségbiztosításoknál hosszabb távon visszaszorul, a felszabaduló helyet az üzleti biztosítók veszik át – mondta Szász Károly, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) elnöke a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) harmadik nemzetközi konferenciáján kedden Budapesten.
„Nálunk az állam egészség- és nyugdíjbiztosításban betöltött szerepe erősebb, mint Nyugat-Európában, de jó lenne, ha a biztosítók termékfejlesztői nem az adóelőnyök kijátszása érdekében, hanem az állam kiszorító hatásával szembeszállva dobnának a piacra új termékeket” – fogalmazott a Portfolio.hu tudósítása szerint.
Kisbenedek Péter, a MABISZ elnöke elmondta, hogy ezt a biztosítók akkor tudják megtenni, ha rendelkeznek értékesítési hálózattal. Nélkülük ugyanis a biztosítók csak egy banki tulajdonú, néhány fős termékfejlesztő intézménnyé válnak.
Szász Károly ugyanakkor arról is beszélt: a közvetítők egy része élethivatásszerűen nem elkötelezett ezen munka iránt, ami rossz. Rendeletalkotásai jogkörében azonban élhet bizonyos változásokkal a felügyelet: átalakulnak, szigorodnak jövőre a közvetítők vizsgáztatásának körülményei – közölte Szász Károly.
Kisbenedek Péter ugyanakkor elégedetlen a lex Járainak keresztelt biztosításiadó-törvényváltozással, amelyet a napokban szavazott meg a parlament. Az, hogy egyes cégek rövid távú érdekei miatt benyújtott szabályok kapcsán fogalmazódnak meg adótörvények, nagyon „merész vállalkozás”, miközben csökken a lakosság megtakarítási hajlandósága. Ez tragédia! – mondta a Portfolio.hu szerint.