Élet-Stílus

Még gyerek volt, amikor a szülei hagyták, hogy felnőtt férfiak vásárolják a képeit – 18 évesen az erotikus iparban kötött ki

Jacky DeJo hatéves volt, mikor a szülei regisztrálták a Facebook-oldalát, hogy büszkén hírt adjanak lányuk sporttehetségéről. Tizenhárom évesen fürdőruhamárka-nagykövet lett, két évvel később pedig – az anyja és az apja beleegyezésével – már pénzt keresett abból, hogy pikáns fotókat árult az interneten. Tizennyolc éves korára az OnlyFans lett a fő bevételi forrása. Több mint egy évtizedes közösségi médiás jelenléte elrettentő példája annak, hogy a szexuális célú kizsákmányolástól olykor a saját szüleitől sem lehet biztonságban egy gyerek.

Jacky DeJo a száztizennégyezer követőt számláló Instagram-oldala szerint szeret utazni, sportolóként és modellként dolgozik, bemutatkozásából pedig link vezet az OnlyFans- illetve a Playboy-fiókjaihoz, melyeken az erotikus fotóit árulja. Hogy ezek alapján milyen értelemben beszélhetünk róla modellként (egyben mennyire tág és határok nélküli ez a fogalom), az már egy másik cikk témája lenne.

Noha csak márciusban töltötte be a tizennyolcat, a közösségi médiás jelenléte több mint egy évtizedre nyúlik vissza. Ezen időszak alatt megtapasztalta, mit jelent az a sokat hangoztatott kifejezés, hogy „az internet sötét oldala”. Hamar megtanulta, hogy ebből profitálni is lehet, persze csak akkor, ha az ember nem vesz a lelkére túl sok mindent. Minderről a New York Timesnak adott interjújában mesélt az apjával együtt – ritka részletességgel bemutatva azon veszélyeket, amikkel a gyerekinfluenszerek szembesülhetnek az interneten.

Ártatlannak tűnő belépés

A holland születésű DeJo Facebook-profilját 2012-ben, hatéves korában hozták létre a szülei, hogy bemutassák lányuk snowboard tehetségét, posztoltak továbbá fotókat két másik hobbijáról, a szörfözésről és gördeszkázásról is. A kislányt snowboardos édesapja, Jacques de Jong vezette be a sportba, amikor hároméves volt. Jacky korához képest igen tehetségesnek bizonyult, és néhány éven belül már junior versenyeket nyert, tízévesen pedig sorra hódította el a díjakat a szülőföldjén.

Rendezvényeken rendszeresen fotózták, a média figyelmét is felkeltette: nyolcéves korában egy norvég televíziós csatorna is interjút készített vele. Szülei ekkoriban egy Instagram-profilt is hozzáadtak a Facebookjához, ezen szponzorált posztban mutogatták azokat az ingyenes felszereléseket, melyeket a kislány olyan márkáktól kapott, mint az Adidas.

Így aztán nagyon hamar reklámtábla lett a gyerekből.

Mielőtt betöltötte volna a tizedik életévét, szülei elváltak, elmondása szerint pedig közösen úgy döntöttek, hogy ő az apja mellett marad, hozzá ugyanis jobban kötődött. Innentől kezdve gyakran költöztek: éltek Kanadában, Indonéziában és Andorrában, a spanyol-francia határon, tizenéves korától pedig a szülei megengedték neki, hogy egyedül utazzon snowboard-versenyekre azzal a feltétellel, hogy bepótolja az iskolai leckéit.

Ahogy egyre inkább belépett a tinédzserkorba, több olyan férfi figyelme is rávetült az online térben, akik nem a sporttehetségére voltak kíváncsiak. Mivel a közösségi platformjait a szülei kezelték, a legrosszabbtól megvédték, törölték például azokat a fotókat, amiket idegenek a nemi szervükről küldtek neki, a kockázatok azonban tovább nőttek, miután Jacky tizenhárom éves lett, és egy Chance Loves nevű fürdőruhamárka nagykövetévé vált.

Szülei támogatták, amikor a márka felkereste őt, apja ugyanakkor ma már másként gondolkodik. Mint mondja, ha megtehetné, már azt tanácsolná a lányának, hogy várjon még egy kicsit, ezek a fotók ugyanis vonzották a pedofilokat.

Őszintén szólva, nem tudtam, hogy ez ennyire rossz. Én nem látok semmi vonzót egy tizenhárom éves bikinis lányban, de úgy tűnik, mások igen

– fogalmazott az apa.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Jacky DeJo (@jackydejo) által megosztott bejegyzés

Néhány hónappal azután, hogy Jacky leszerződött a fürdőruhákat árusító céggel, ismeretlen fotósoktól és ruhamárkáktól kezdett el felkéréseket kapni, akik szintén fürdőruhákat, illetve szűk sportruházatot küldtek neki. A család kezdetben nem gondolt túl sokat ezen megkeresések mögé, ám, amikor néhány férfi arra kezdte biztatni a lányt, hogy utazzon el az Egyesült Államokba különleges fotózásokra, az már megkongatta a vészharangokat. Jacky azt mondja, évekkel később rájött, hogy a fotóiról kiskorú lányokhoz vonzódó férfiak internetes fórumain folytattak diskurzusokat, és véleménye szerint alattomosan behálózták őt azzal, hogy ingyenes holmikat küldtek neki.

Két olyan fotós ellen, akivel ő is kapcsolatban állt, vádat emeltek gyermekek kizsákmányolásával kapcsolatos bűncselekmények miatt; az egyik ruházati márkát, a Chixitet pedig a lap beszámolója szerint egy olyan férfi üzemelteti, aki bestialitással kapcsolatos honlapneveket is regisztráltatott.

Az „elég érett” tizenöt éves

Jacky elmondása szerint tizenöt éves korában egy barcelonai gördeszkás szórakozóhelyen ellopták a mobilját, majd valaki azzal fenyegette meg, hogy közzéteszi az eszközön talált, egyébként saját célra készült meztelen fotóit. A követelésnek nem tett eleget. A család a történtek miatt feljelentést tett, de az ügyben nem történt előrelépés. A zsaroló végül közzétette a képeket.

Nem sokkal azután, hogy a képeit kiszivárogtatták, a lányt felkereste egy James Lidestri nevű férfi, majd arra biztatta, hogy hozzon létre profilt a SelectSets nevű platformon, melynek felhasználói tíz és száz dollár közötti összegeket költöttek kiskorú lányokról készült – gyakran sokat mutató – fotókra. Szülei kezdetben átverésre gyanakodtak, ám amikor a férfi tízezer dollárt garantált nekik az induláshoz, átgondolták a dolgot.

Azt mondták a lányuknak, tizenöt évesen már elég érett ahhoz, hogy saját döntést hozzon.

Jacky belevágott a dologba, a hírt pedig egy Instagram-posztban tudatta a követőivel – az élményt azonban úgy írta le, mint egy durva bevezetést egy ragadozókkal teli online iparágba, ahol a férfiak lányokat hálóznak be, amihez a szülők is asszisztálnak, sokszor tudtukon kívül. A lány számára ez jelentette az első ízelítőt a valódi pénzügyi függetlenségből: apja szerint nem sokkal azután, hogy befejezte az iskolát, a bevételei már meghaladták a nyolcszázezer dollárt. Noha erre nincs bizonyítéka, Jacky szerint abban, hogy beszervezték őt a képmegosztó oldalra, azoknak a férfiaknak a keze is benne lehetett, akik látták a kiszivárogtatott meztelen fotóit.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Jacky DeJo (@jackydejo) által megosztott bejegyzés

A téma kapcsán a New York Times megkereste James Lidestrit is. A férfi, aki korábban fotós oldalakat üzemeltetett, elmondta, hogy Jackyről 2021-ben hallott először egy fotográfustól. Lidestri a lap érdeklődésére azt is megosztotta, hogy technológiai vállalkozóként már nem foglalkozik fotózással, és szolgáltatott információkat a bűnüldöző szerveknek „olyan emberekről, akik nem a szabályok szerint játszottak.”

Jackyt egyébként már kiskorától arra tanították, hogy legyen óvatos az interneten. Apja elmondása szerint egyszer, amikor egy szerinte önmagát nőnek kiadó férfi üzent a lányának, a beszélgetés folytatására utasította Jackyt, hogy megtanulja, miként ismerje fel az internetes ragadozókat. Amikor például az illető a külsejét kezdte el lelkesen dicsérni, az apja azt mondta neki, nem valószínű, hogy egy nő így beszélne egy fiatal lánnyal.

A bosszú

Miután a pucér képeit tizenöt éves korában közzétették, Jacky kieszelt egy tervet a visszavágásra. Fejest ugrott az internet sötét bugyraiba, és mérlegre helyezte a férfiakat: annak egyik oldalán voltak azok, akik hasznosak számára, a másikon azok, akiket „el kell pusztítania”. Akik megosztották a privát fotóit, ők tartoztak utóbbi kategóriába. Később sikerrel azonosította a posztok mögött álló személyeket. Kiépített egy hálózatot informátorokból – olyan férfiakból, akik pedofil csoportokban töltik az idejüket. Mint mondta, meglepő, milyen gyorsan leállnak egyesek, ha fény derül a kilétükre, és felhívják például a feleségüket vagy a főnöküket, hogy beszámoljanak nekik a tevékenységükről.

Miközben online fórumokon ellenőrzi a fotóit, Jacky gyakran találkozik gyerekekkel szembeni szexuális visszaélésekkel kapcsolatos anyagokkal, melyeket jelent a bűnüldöző hatóságoknak. Néhány gyerekinfluenszer anyja is kérte már a segítségét online ragadozók vagy zaklatók felkutatásában. Mint mondja, noha a nap végén ez nem az ő dolga, hanem a rendőrségé, gyakran foglalkozik a témával. Az elmúlt év során több visszaélésről is beszámolt, 2023-ban pedig az FBI-nak is küldött egy tippet, melyben egy észak-karolinai férfi ellen tett panaszt, aki elmondása szerint zaklatta őt, és szexuálisan megrázó képeket posztolt gyerekekről. Több mint egy évvel később a férfit megvádolták gyermekek szexuális zaklatásával kapcsolatos anyagok birtoklásával, de csak azután, hogy egy technológiai vállalat megjelölte a fiókját.

„Naponta szembesülünk pszichopatákkal” – mondta a közösségi médiában szereplő lányokról, hozzátéve, hogy ez sajnálatos módon „senkit sem érdekel”.

Tizenhat évesen erotikus biznisz

Noha elmondása alapján a SelectSets a csúcson havi több tízezer dollárt hozott Jackynek, a korábban már nevesített James Lidestri 2022 nyarán úgy döntött, bezárja az oldalt. A férfi felajánlotta, hogy eladja neki a teljes üzletet, de a megállapodásuk végül fuccsba ment A lány ekkor döntött úgy, hogy saját oldalt indít. Apja 2022-ben írta alá az ehhez szükséges dokumentumokat, hogy segítsen neki elindítani az MIA, azaz MyInfluencer.Academy nevű oldalt.

Platformját úgy hirdette, mint az oldalt, ahol a tizenöt évesnél idősebb lányok saját maguk menedzselhetik tartalmaikat: először tanácsokkal látta el őket és szüleiket a célközönségük – azaz, a hozzájuk szexuálisan vonzódó férfiak – jelentette veszélyekről. Szinte minden lány számára pikáns fotók eladása jelentette az üzleti modellt, melyek ugyan nem tartalmaznak nyílt meztelenséget, az oldal így is a törvény határait feszegette. Mint mondta: mindenkinek megpróbálta megadni a lehetőséget, hogy megtegyék azt, amit ő, de a posztolni vágyóknak meg kellett érteniük, hogy mindez hatással lesz az életükre.

Mint meséli, nem volt nehéz létrehoznia a saját tinifotó-piacterét. Az interneten keresett ehhez fejlesztőt, végül egy vietnámi férfival állapodott meg, majd fizetett egy ügyvédnek is, hogy vizsgálja felül a tartalmi irányelveit. Néhány lányt rábeszélt a SelectSetsről, hogy csatlakozzanak hozzá, de toborzott az Instagramról és a Patreonról is, Telegramon pedig férfiak javaslatait is meghallgatta. Oldalát úgy hirdette, mint egy száz százalékig legális helyet, ahol nem hagyják, hogy a gyűlölködők, a woke-ok és „miegymások” tolakodjanak.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Jacky DeJo (@jackydejo) által megosztott bejegyzés

Ahogy a legtöbb új vállalkozás, Jacky biznisze is nehezen tudta beverekedni magát a piacra: az elmúlt hónapokban rajta kívül csupán kilencen tettek közzé tartalmakat a felületen, ami Jacky elmondása szerint havonta körülbelül százezer dolláros bevételt hozott. Ő ennek húsz százalékát kapta meg, a működés azonban nagy részben nullszaldós lett. Az utóbbi időben pedig nemcsak más lányok posztoltak ritkán az oldalra, de maga Jacky is, aki az OnlyFans-fiókjára kezdett inkább koncentrálni, amit tizennyolc évesen indított el. Később aztán bejelentette, hogy bezárja a képmegosztóját, ami mostanra meg is szűnt, csupán az Instagram-oldala emlékezik néhai létezéséről.

Bevallása szerint Jacky ambivalens érzésekkel gondol azokra a férfiakra, akik különböző platformokon megvásárolják a fotóit, de látja a dolog előnyét. Mint mondja, saját webhelye esetében a vásárlók – főként az Egyesült Államokból és Indiából – körülbelül hetvenöt dollárt fizettek egy csomag fotóért, amelyek gyakran erotikusak, de nem tartalmaznak meztelenséget, és körülbelül havi tizenegy dollárt, hogy megnézzék, mi az, ami megvásárolható.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Jacky DeJo (@jackydejo) által megosztott bejegyzés

Apja szerint ilyen egy igazi túlélő

A lány jelenleg heti pár alkalommal a barátaival készít képeket a lakásában vagy a tengerparton, profi fotós segítsége nélkül. Ezután néhány órát tölt el a fotók szerkesztésével, közzétételével és még néhányat a rajongókkal való kapcsolattartással. OnlyFans-oldala mellett van saját Playboy-profilja is. Utóbbi platformhoz tizennyolc éves korában másodjára csatlakozott, korábban ugyanis szerepelt már a webhelyen, a Playboy azonban eltávolította őt onnan azzal az indokkal, hogy az oldal tartalma csak felnőtteknek szól.

Azt mondja, boldog: van lakása, hajója és rengeteg pénze ahhoz, hogy aktív maradhasson a nemzetközi snowboard-versenyeken.

Ugyan a holland törvények szerint Jacky jogilag tizenhat éves kora óta független, édesapja továbbra is aktívan jelen van az életében. Mindketten a Karib-tenger egyik szigetén élnek, és hetente többször találkoznak. Ami a lány felnőtt pornográfiás tevékenységét illeti, Jacky úgy fogalmaz:

Holland vagyok, és mi mindig is nagyon nyitottan álltunk hozzá az olyan dolgokhoz, mint a szexmunka. Őszintén szólva, amit én csinálok, az elég szelíd.

A jövőt illetően elárulta, nem hisz abban, hogy örökké az iparágban marad. Ingatlanokba és más vállalkozásokba is befektetett az elmúlt években, nemrég pedig belekezdett valami újba: kaviárt importál, és azt helyi előkelő éttermeknek és magánjachtoknak adja el.

Apjánál nemrég hasnyálmirigyrákot diagnosztizáltak, a férfi pedig azt mondta, betegségében is vigasztalja a tény, hogy lányának elég jó az anyagi háttere, üzlet tudása is elég ahhoz, hogy sikeres maradjon a jövőben. Úgy véli, bármit is hoz a jövő, Jacky tudja, hogyan kell túlélni.

Ajánlott videó

0 seconds of 0 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 
Olvasói sztorik