Vereség az olimpiai bajnok franciáktól

A magyar férfi kézilabda-válogatott 27-22-re kikapott az olimpiai bajnok, még hibátlan francia csapattól, így a lehetséges négyből egyetlen pontot visz magával a szombaton kezdődő középdöntőbe a horvátországi világbajnokságon.

A meccset a helyszínen nézte meg Vajda Attila olimpiai bajnok kenus, és még 2000 honfitársa, akik remek hangulatot varázsoltak, a franciákért harmincan szorítottak a lelátón.

Kemény védekezéssel nyitottak a magyarok, ám a több mint másfél évtizede a világ élvonalához tartozó rivális védőfala is masszív volt. Nagy és Ilyés találatára csak az ötödik percben jött válasz, Puljezevics és a kapufa eleinte megtréfálta az a francia gárdát, amely aztán a nyolcadik percben egyenlített.

A folytatásban viszont a magyar kapus extázisa is kevés volt, mert a 13. percben már az esélyesebb franciák vezettek.

A halványuló támadójáték miatt Hajdu János szövetségi kapitány negyedóra elteltével, 3-5-nél magához hívta a fiait. A magyar gólcsend ebben a szakaszban mintegy hét percig tartott…

Puljezevics jól védett, de ez is kevés volt (MTI/EPA)

Puljezevics jól védett, de ez is kevés volt (Galéria)

A franciák a változatlanul jó védekezésüknek köszönhetően indításgólokat lőttek, elhúztak, ráadásul Ilyést kiállították. A 23. percben 10-4 volt az állás.

Az ellenfélnél Omeyer is remekelt a kapuban, és negyedóra alatt csak egyetlen egyszer kapitulált. A szünet előtti hajrában a 115 kilós beállós, Gál fizikai munkája révén csökkent a különbség.

A második félidőt is két magyar találat vezette be, aztán jöttek a gall gólok, és 16-13-ról villámgyorsan 23-15 lett oda.
A franciák egyszerűen ennyivel jobbak, sebesebbek, akrobatikusabbak voltak, nem lehetett őket megállítani.

Hajdu megint időt kért, hogy megállítsa a lavinát. Nem sikerült, még a cserék sem tudtak új lendületet adni. A 48. percben két számjegyűvé vált a különbség, ám ebből a végére sikerült faragni. A sorozatban kapott négy gól a franciákat is időkérésre kényszerítette, a végjátékban már nem is hibáztak többet.

A magyarok így ezt a vereséget és a szlovákok elleni 24-24-es döntetlent viszik magukkal a szombaton kezdődő zágrábi középdöntőbe. A mi ágonkon a házigazda horvátok, valamint a svédek és némi meglepetésre a koreaiak jutottak tovább.

nyilatkozat

Hajdu János szövetségi kapitány:
„A mérkőzés egyes részeiben nagyon jól, más periódusaiban meg rosszul játszottuk. A franciák azért tartoznak a világ legjobbjai közé, mert a rossz szakaszuk mindenki másénál rövidebb ideig tart. Amikor mi agresszíven védekeztünk, ők is ezt tették, csak még tovább. Amikor elkezdtük lőni a gólokat, akkor ők gyorsan tudtak válaszolni. Ezzel együtt nem okoztunk csalódást, ízelítőt kaptunk abból, milyen a világelit játéka. Sajnálom, hogy megszakadt a csaknem egy éve tartó veretlenségünk, és azt is, hogy a szlovákok elleni döntetlent visszük magunkkal a középdöntőbe. A célkitűzés a nyolc közé kerülés, ez pedig még mindig teljesíthető.”

A csoport (Eszék), 5., utolsó forduló:
Franciaország-Magyarország 27-22 (13-8)
Gól: Fernandez 5, Karabatic 5, Narcisse 5, Abalo 4, Guigou 3/2, Gille 2, Sorhaindo 2, Dinart 1, illetve Gál 5, Ilyés 4, Nagy 4, Törő 3, Eklemovics 2, Iváncsik T. 2, Császár 2

Szlovákia-Románia 28-23 (12-13)
Argentína-Ausztrália 36-16 (15-8)