Kézivébé: Magyarország-Oroszország élőben

A végig jól és ötletesen kézilabdázó magyar lányokat a mérkőzés utolsó perceiben felőrölték a tankszerűen kézilabdázó, világbajnoki címvédő orosz csapat tagjai. A 36-35-ös vereség végül egy időn túli szabaddobáson múlott. Görbicz, Pálinger és Tóth ismét világklasszis teljesítményt nyújtott, de Szamoránszky, Kovacsicz és Balogh is nagyon jól játszott. Így nem szégyen kikapni.

Románia-Franciaország 20:30 ó

60. perc: Pálingert lehozta Németh, de ez sem segített. Egy góllal kikapott a magyar válogatott. (35-36)

59. perc: Egyetlen gól a különbség. Ki kell védekezni a következő orosz támadást. (35-36)

57. perc: Kiegészültünk, de a bírók elvették tőlünk a labdát. Az oroszok belőtték 35. góljukat. (34-35)

56. perc: Elszórakozták a lehetőségeiket az oroszok, de egy magyar hiba után lerohantak minket – egyenlő az állás. (34-34)

54. perc: Kiszórták Vértent, ráadásul a világbajnok hetest is kapott, amit Pálinger nem tudott kiszedni. (34-33)

53. perc: Páros kiállítás egy orosz szabálytalanság után. Az oroszok eggyel közelebb férkőztek. (34-32)

52. perc: Kapust cserélnek az oroszok, de Görbicz hetesével szemben a csereember is tehetetlen. (34-31)

50. perc: Mehlmann a legjobbkor villant, Pálinger hatalmasat védett, majd ismét Görbicz járt túl az oroszok eszén. (33-30)

49. perc: A vébé egyik legjobbja Görbicz Anita: ezúttal egy zseniális passzal kínálta meg Baloghot. Ismét vezetünk! (31-30)

46. perc: Görbicz hetesből egalizált, de a másik oldalon ismét elaludt a védelmünk. (29-30)

44. perc: Idegesen játszik a magyar csapat, a világbajnok fokozatosan érvényesíti fizikai fölényét. Hosszú idő után ismét Mehlmannéknak kell futniuk az eredmény után. (28-29)

42. perc: A két csapat közel azonos hatékonysággal használja ki a helyzeteit (65 illetve 63 százalék). Újabb hibák és már a nyakunkon a világbajnok, sőt ki is egyenlítettek. (28-28)

40. perc: Két apró figyelmetlenség védekezésben, és ismét felkapaszkodtak az oroszok. Görbicz egy remek lövéssel ismét háromgólosra növelte az előnyt. (28-25)

38. perc: Tóthnak nemcsak a góllövés megy – óriási passzt adott a beállósunknak. Pálinger a másik oldalon egy büntetőt kétszer is megfogott. (27-24)

36. perc: Kár volt elkiabálni, mi is kaptunk egy kétperces büntetést. A sérült Kovacsisz helyén szereplő Balog lőtt a hosszúba nagy gólt. Újra megnyugtató az előny. (26-22)

34. perc: Kőkeményen védekezik a világbajnok, de Görbicz egy remek passzal összezavarta az oroszokat. Újabb kiállítás az ellenfélnél, tőlünk még nem szórtak ki senkit. (24-22)

31. perc: Gyors góllal kezdték a második félidőt az oroszok. (22-21)

30. perc: Két góllal vezet a világbajnok ellen a magyar válogatott. Egy öt perces rövidzárlatot nem számítva remekül játszik Németh András csapata. Remélhetőleg a második félidőre is marad a lendületből. (22-20)

28. perc: Újabb két perces büntetés az oroszoknál. Szamoránsky és Szűcs révén kilábaltunk a hullámvölgyből. (21-19)

27. perc: Az első kiállítás a mérkőzésen, két percig előnyben a magyarok. Kovacsisz azonnal kihasználta a jobbszélről az emberfórt. Most nem szabadna gólt kapni, hogy a szünet előtt meglépjünk a címvédőtől. (19-19)

26. perc: Nem használt az időmérés, érthetetlenül idegesek a lányok, sok az eladott labda, és már az oroszok vezetnek egy góllal. (17-18)

24. perc: A magyar kapitány időt kért, miután rövid időn belül három gólt kapott a válogatott. (17-15)

22. perc: Szenzációsan kézilabdázik a magyar válogatott. Tóth és Görbicz remek dobóformában, Pálinger is jól véd. (17-13)

20. perc: Kiállítás még nem volt, de a harmadik büntetőt fújták ellenünk a bírók. Pálinger remekül helyezkedett, majd Kovacsisz harmadik kísérletéből belőtte harmadik gólját. (16-11)

18. perc: Pálinger kezd belelendülni, és Görbicz ismét alulról dobott gólt. (14-11)

17. perc: A Győr irányítója pillanatokkal később javított, és az orosz kapus lába között belőtte a 13. magyar gólt. (13-10)

15. perc: Görbicz nagy kapufát lőtt, de nincsen baj, Vérten ugyanis már háromgólosra növelte az előnyünket. (12-9)

14. perc: Két góllal megy Németh András csapata. Kovacsisz rövid időn belül kétszer volt eredményes. (11-9)

12. perc: Először vezetünk a mérkőzésen. Kirsner ugrott ki egy szerzett labdával, és esélyt nem hagyott az orosz kapusnak. (9-8)

10. perc: Az oroszok nagyon könnyen szerzik a góljaikat. A magyar kapuban Pálinger még egy lövést sem fogott (7-7)

8. perc: Fej-fej mellett haladnak a csapatok, nálunk átlövésből Ferling és Tóth volt eredményes. (5-5)

6. perc: Szamoránsky beállós gólt szerzett, de az oroszok válasza nem sokat késett. (2-3)

3. perc: A másik oldalon Vérten csapott le egy kipattanóra, és könyörtelenül a felsőbe bombázott. Újabb hetes, és Koljanova másodszor sem kegyelmezett. (1-2)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Az oroszok hetesből megszerezték a vezetést. (0-1)

A két válogatott utoljára augusztus 18-án Győrben csatázott, akkor úgy lett 32-32 a végeredmény, hogy a házigazda a szünetben még 19-12-re vezetett. Az eddigi 21 egymás elleni párharcból hatot nyertek a magyarok, négyszer döntetlen lett, míg a rivális 11-szer diadalmaskodott, a gólkülönbség 585-580 magyar szempontból. Amennyiben a jogelőd szovjet együttes elleni mérleg is szerepel a kimutatásban, még rosszabb a mérleg: 81 mérkőzésből 28 győzelem, 8 döntetlen és 45 vereség, 1290 lőtt és 1410 kapott gól.

Németh András ennek ellenére nem aggódik. „Az oroszok ellen is úgy lépünk pályára, hogy nyerni szeretnénk. Fel kell rázni a csapatot, mert hiszem, hogy jó játékkal, megfelelő összpontosítással ez a magyar csapat bárkit legyőzhet!” – vélekedik a kapitány. „Sajnálom, hogy a játékosok nem voltak elég motiváltak Dél-Korea ellen, mert akkor a verhetőbbnek tűnő Angolával kellene mérkőznünk. Egyetlen jó dolog volt: az alapjátékosok közül sokakat lehetett pihentetni.