HIRDETÉS
Belföld

Karácsonyt is meghívták a kijárási korlátozásokról döntő szerdai kormányülésre

Meghívták a kormány szerdai ülésére Karácsony Gergely főpolgármestert és a megyei jogú városok képviseletében Szita Károly kaposvári polgármestert, a Megyei Jogú Városok Szövetségének (MJVSZ) elnökét – nyilatkozta Gulyás Gergely kedden az MTI-nek.

A Miniszterelnökséget vezető miniszter közölte: szombaton járnak le a koronavírus-járvány miatt két hétre bevezetett kijárási korlátozások, és a szerdai kormányülésen kell dönteni arról, hogy milyen intézkedéseket tartanak fenn, illetve milyen további döntésekre van szükség a járvány terjedésének visszaszorítása érdekében.

Ebben a kormány szeretné a helyhatóságok vezetőinek – különösen a főváros és a nagyobb városok vezetőinek – a véleményét ismerni, ezért hívták meg az ülésre a főpolgármestert és az MJVSZ elnökét – mondta Gulyás Gergely.

kiemelt kép: Marjai János/24.hu

Ajánlott videó

„Az emberek hozzászoktak, hogy kirabolják őket, de a korrupció mostanra elért egy olyan szintet, ami szó szerint embereket öl”
Szerbián példátlan tiltakozáshullám söpör végig. A korrupció és Aleksandar Vučić elnök rendszere elleni tüntetéseket az egy évvel ezelőtti újvidéki, 16 halálos áldozatot követelő tragédia robbantotta ki. Az évfordulón tízezrek gyűltek össze a vasútállomáson, hogy emlékezzenek – és változást követeljenek. A tüntetések nem állnak le, a fiatalok pedig elszántabbak, mint valaha, sőt most már vidéki támogatóik is vannak. De vajon elég lesz ez ahhoz, hogy valódi fordulatot érjenek el? A Deutsche Welle riportja.
0 seconds of 4 minutes, 42 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
Next Up
A Szoboszlai-sztori: „Vattában felnőtt gyerekből nem lesz világklasszis”
1:01:05
00:00
04:42
04:42
 
Olvasói sztorik