A fellebbviteli főügyészség szerint semmi ok nincs arra, hogy a másodfokon eljáró táblabíróság enyhítsen annak az 52 éves férfinak a büntetésén, aki akácfakaróval verte agyon az élettársát, és annak testvérét két évvel ezelőtt Kenézlőn.
A férfi bő két évvel ezelőtt költözött a sógornőjéhez a párjával. Két héttel később komoly veszekedés robbant ki közöttük, ezért a nő közölte vele, hogy már nem akar semmit tőle, s költözzön el. Ekkor dulakodás alakult ki közte és a két nő között. T. István felvett egy karót és agyonverte vele a nővéreket. T. István a bűncselekmény után átöltözött, majd elégette azt a cipőt, amit a gyilkosság során viselt.
A holttestek csak két héttel később kerültek elő. T. István ugyanis csak akkor árulta el a fiának, hogy mi történt, miután kiengedték a pszichiátriáról. A hozzátartozók azt javasolták neki, hogy adja fel magát, majd értesítették a rendőröket.
T. István azzal védekezett az eljárás során, hogy pszichés betegséggel küzd, és tette elkövetésekor nem volt beszámítható, mert nem vette be a gyógyszereit. Azt mondta, hogy 15 szem gyógyszert szed naponta. A bizonyítási eljárás során azonban kiderült, hogy a számára felírt gyógyszerek közül egy-két szem gyógyszer szedését írták elő neki. De a szakértői vélemény nem állapított meg olyan körülményt, ami kizárta vagy korlátozta volna a beszámítható képességét
A Miskolci Törvényszék életfogytig tartó fegyházra ítélte a férfit azzal, hogy legkorábban 35 év múlva bocsátható szabadon feltételesen. A törvényszék nem méltányolta a férfi védekezését, amely szerint szerelemféltésből ölte meg az élettársát. Vallomása szerint ugyanis különösen attól lett indulatos, hogy élettársának nővére is beleszólt a vitába.
A férfi és védője enyhítésért fellebbezett az ítélet után. A fellebbviteli főügyészség álláspontja azonban az, hogy elfogadhatatlan a családi konfliktusok erőszakos kezelése. A férfi pedig olyan embertelenséggel bánt el az élettársával, valamint az őket befogadó testvérével, amely a törvény szigorának alkalmazását igényli. Álláspontjuk szerint a büntetés enyhítésére irányuló védelmi fellebbezések nem vezethetnek eredményre.