Belföld

Végigrabolta a fél országot egy soltvadkerti férfi – félszáznál is több helyre tört be

rendorseg(960x640)(28).jpg (Array)
rendorseg(960x640)(28).jpg (Array)

A Salgótarjáni Járásbíróság 59 rendbeli lakásbetörés miatt mondta ki bűnösnek a 44 éves soltvadkerti férfit, aki öt és fél évet kapott azok után, hogy gyakorlatilag végigrabolta a fél országot. Az ügyészség fellebbezett az ítélet ellen, mert túl enyhének találta.

A Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság még 2016 decemberében vette őrizetbe a többszörösen büntetett előéletű férfit a salgótarjáni lakásbetörések miatt. A rendőrség alapos felderítő munkája nyomán kiderült, hogy több tucat másik rablás is a férfi lelkén szárad. Rabolt többek közt Győrben, Szegeden, Veszprémben, Szombathelyen, Pécsett és Miskolcon is.

A rendőrök mobiltelefon- és úthasználati adatok, a gyanúsítottól lefoglalt elektronikai eszközök adatainak visszanyerésének is köszönhetően 59 lakásbetörés miatt hallgatták ki gyanúsítottként. A Salgótarjáni Járási és Nyomozó Ügyészség pedig az összes bűncselekmény miatt vádat emelt ellene. A férfi több mint 30 millió forint kárt okozott a betörések sértettjeinek.

A férfi mindig a társasházak legfelső emeletén lévő lakásokat szemelt ki magának, hogy a napközbeni órákban gyér legyen a lépcsőházi átmenő forgalom. A gyenge biztonsági ajtóval védett lakásokat kedvelte, amelyeket könnyedén ki tudott nyitni a zárbetétet eltörve.

A bírósági tárgyaláson elismerte a betörések nagy részét, de a legkorábbi három betörést tagadta.

A terhére rótt bűncselekmények közül mintegy 25 rendbeli lopás öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Mivel többszörös visszaeső, így a halmazati büntetési tétel felső határát a büntetés kiszabásánál kétszer kell a felével megemelni. Ez azt jelenti, hogy a férfival szemben több mint 11 év szabadságvesztés lett volna kiszabható.

A bíróság valamennyi bűncselekményben kimondta bűnösnek a férfit, ugyanakkor csupán öt és fél év börtönbüntetésre ítélte, azzal, hogy a büntetés háromnegyed részének letöltése után a terhelt feltételes szabadságra bocsátható.

A Salgótarjáni Járási és Nyomozó Ügyészség az ítéletben meghatározott szabadságvesztést eltúlzottan enyhének találta, ezért hosszabb tartamú és fegyházban végrehajtandó szabadságvesztés alkalmazása érdekében jelentett be fellebbezést azzal, hogy a bíróság állapítsa meg, a terhelt feltételes szabadságra sem bocsátható.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik