Belföld

Magyarország fellebbez a kitoloncolt bangladesiek ügyében

Magyarország nem enged migrációs politikájából, mert meggyőződése, hogy jogilag helyesen jár el, és határvédelmi rendszerével nem csak a magyar, de valamennyi európai polgár biztonságát szolgálja - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója.

Bakondi György a sajtótájékoztatón jelentette be:

Hazánk megfellebbezi az Emberi Jogok Európai Bíróságának közelmúltban hozott, nem jogerős döntését, amely szerint 2015-ben a déli határszakasz tranzitzónájában jogszerűtlenül tartottak fogva, majd utasítottak ki két bangladesi menedékkérőt.

Szerinte Magyarország ebben az esetben is teljes mértékben törvényesen bírálta el a menedékkérelmeket, a Szerbiába történő kiutasításról pedig úgy született döntés, hogy a hatóságok meggyőződtek arról, biztonságos harmadik országról van szó.

A két bangladesi panaszost az a Magyar Helsinki Bizottság képviselte, amely “minden megnyilvánulásában a migránsokat támogató szervezetként szerepel”, és minden fórumon részt vesz a magyar migrációs politika elleni támadásokban – emelete ki. Ilyen támadásnak nevezte, hogy:

  • a “kommunisták és a zöldek” idén március 13-án európai bizottsági kezdeményezést tettek a magyar jogi határzár vizsgálatára,
  • a görög és a bolgár uniós biztosok a magyar uniós támogatások megvonásával fenyegették Magyarországot, amennyiben nem változtat migrációs politikáján.

Megemlítette, hogy még mindig keresik azt a 18 éves marokkói és 22 éves algériai férfit, akik március 16-án délután szöktek meg a kiskunhalasi őrzött szállásról, egy feltehetően összehangolt, csoportos kitörési kísérlet részvevőiként. A déli határszakaszon idén egyébként 7204-en próbálták meg tiltott módon átlépni a határt, közülük 4472 embert feltartóztattak, 2740-et pedig visszafordítottak.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik