A Budapest 6. kerületi képviselő-testület zárt ülésen döntött a Terézvárosi Egészségügyi Szolgálat igazgatója vezetői megbízásának azonnali, indoklás nélküli visszavonásáról. Dr. Mayer Ákos Péternek azután mondtak fel a képviselők, hogy kiderült, gyermekorvosként alkalmazta B. Krisztiánt, akit nemrég a Fővárosi Törvényszék első fokon négy év börtönre ítélt – írja a nol.hu
Ahogy arról elsőként beszámoltunk, tavaly augusztus közepén derült ki, mégis bíróság elé állítják a volt kórházigazgatót, aki a vád szerint bántalmazta és savval öntötte le szeretőjét egy budai lakásban. Megkeresésünkre a Fővárosi Főügyészség akkor közölte: az ügy terheltjével szemben életveszélyt okozó testi sértés és más bűncselekmények miatt emeltek vádat a Fővárosi Törvényszéken.
A nem mindennapi ügyet 2013 márciusában hozta nyilvánosságra a rendőrség. Tájékoztatásukban az állt, a III. kerületi San Marco utcában rontott rá egy nőre volt párja. Megragadta és visszatuszkolta őt a lakásba, ahol brutális módon bántalmazta. Miután megverte, összeszedte a lakásban található értékeket és elment. A gyanúsítottat hat órán belül elfogták, mindent tagadott. A 24.hu akkor úgy értesült, a támadó leütötte és megverte az asszonyt, kábító anyagot fecskendezett a combjába, savval öntötte le, végül pedig pókrócba csavarta a testét. Az értékeit valószínűleg azért vihette el, hogy elhitesse, rabló járt a lakásban. Megtudtuk továbbá, hogy az elfogott B. Krisztián az egyik budai kórház igazgatója, csecsemő- és gyermekorvos.
A Fővárosi Főügyészség 2014 augusztusában közölte: megszüntették a nyomozást a gyanúsítottal szemben. Nem volt elegendő bizonyíték ellene, ezért döntöttek így. Ám a megszüntető határozat ellen panasz érkezett, a doktorból pedig – Mikola István unokaöccséből – végül vádlott lett.
Miután a 24.hu elsőként megtudta, hogy a férfi ellen mégis vádat emeltek, rövid keresgélés után rá is “találtunk” egy budapesti egészségügyi központban, ahol – a honlapon akkor szereplő adatok szerint – csecsemő- és gyermekgyógyászként dolgozott. Bemutatkozó oldalán nyoma sem volt annak, hogy valaha ő vezette a II. kerületi intézményt. Miután a vádemelés nyilvánosságra került, eltűnt az említett oldalról. Április végén pedig kiderült, hogy a VI. kerületben praktizál, ugyancsak gyermekorvosként.
A bíróság május elején mondta ki az elsőfokú ítéletet, négy év letöltendő börtönbüntetést kapott. Ebbe az időbe beleszámít, amit rács mögött, előzetes letartóztatásban töltött, ez összesen négy hónap. A doktort a Fővárosi Törvényszék emellett több évre eltiltotta hivatása gyakorlásától. A bíróság közvetett bizonyítékok alapján ítélte testi sértés és kifosztás miatt szabadságvesztésre a vádlottat, aki fellebezett az ítélet ellen.