A napilapnak Magyar Veronika megyei tiszti főorvos elmondta, a megbetegedettek szoros környezetében élőknek több mint 1500 speciális oltóanyagot biztosítottak. Az egészségügyi hatóság irányításával folyamatosan zajlik az érintett településeken a járványügyi kivizsgálás, az érintettek felkutatása és a közösségek tájékoztatása – tette hozzá.
Gyors lefolyású
Az utóbbi hetekben a fertőzés miatt csaknem száz gyermeket kezeltek a megyei kórház gyermekosztályának fertőzőrészlegén, a legtöbben az említett három településről kerültek be – közölte Dicső Ferenc, a nyíregyházi Jósa András Oktatókórház osztályvezető főorvosa a megyei napilappal. A főorvos szerint volt olyan nap, amikor egyszerre húsz gyereket ápoltak az osztályon, a fertőzés azonban jóindulatú és gyors lefolyású volt, egyetlen betegnél sem alakult ki májelégtelenség.
A gyermekosztály dolgozói védőoltást kaptak, a májgyulladásos gyerekeket pedig külön részlegen kezelték – tette hozzá a főorvos.
Nem újkeletű
A Kelet-Magyarország emlékeztetett arra, hogy szeptemberben Ópályiban és Kocsordon találtak hepatitisz A vírussal fertőzött családokat. Akkor még nem lehetett járványról beszélni, néhány héttel később azonban Tiszavasváriban is jelentkezett a betegség.
Tiszavasváriból szeptember közepétől október közepéig 46 ember került kórházba fertőző májgyulladással, közülük 22 már meggyógyult – tájékoztatott Fülöp Erik polgármester. A probléma nem új keletű, a megbetegedések a város azon peremkerületeiben terjedtek el, ahol az ott élők tömegesen és rendszeresen nem tartják be az alapvető higiéniás feltételeket – mondta. A betegség terjedését sikerült megakadályozni, decemberre várhatóan megszűnik a probléma. Az érintett településrészeken átfogó takarítási akciót is szerveznek – tette hozzá Fülöp Erik.
A megyében legutóbb 2007-ben Nyírmihálydiban fordult elő tömeges fertőzőmájgyulladás-járvány – olvasható a Kelet-Magyarországban.