A Népszava szerint a “házon belüli” elhelyezést bizonyára a takarékosság indokolta. A főváros idei költségvetésében a terv megvalósítására csak 100 millió forintot tudtak elkülöníteni, ami éppen arra elég, hogy kialakítsák a stúdiót, esetleg beszerezzék a legszükségesebb technikát. Sok más, drága műszaki felszerelést, de még stábot is legfeljebb csak bérelni tud majd a fővárosi önkormányzat, amely ugyancsak bérmunkába adja majd ki a műsorkészítés javát.
Késő ősszel indítanák el a kábeltelevíziót, amely minél több budapesti háztartásba juttatná el az önkormányzat híreit. A saját adó ötletét Tarlós István már “A nemzet fővárosa” című programjában vázolta. Az idén még csak napi 2-2 óra közszolgálati tartalmat adnának reggel és este, ám 2014-re megcéloznák a napi nyolcórás műsoridőt élő műsorokkal.
A “városhoz tartozás szellemiségét” célul kitűző tévécsatorna mellett programjában Tarlós megfontolandónak nevezte egy saját rádió és hetilap létrehozását is, ám ezekből – pénzhiány miatt – egyelőre nem lesz semmi. A tévé megszervezésén és üzemeltetésének előkészítésén már régóta dolgozik viszont a Városi Televíziózással Budapest Fejlődéséért Alapítvány, melyet még 1989-ben a Fővárosi Tanács és a közműcégek alapítottak. A városvezetés eközben több kábelszolgáltatóval is tárgyal a közvetítési jogokról. Az biztos, hogy a a csatorna neve nem Budapest TV lesz és az is, hogy – a korábbi tervekkel ellentétben – nem az V. kerületi önkormányzat által működtetett belvárosi City Tv bázisán jön létre – írja a Népszava.