Belföld

Pokorni megfontolná a rövidebb nyári szünetet

A Fidesz alelnöke szerint illőbb lenne a téli és tavaszi helyett a karácsonyi és húsvéti szünet kifejezést használni.

Magyarországon a tanév európai viszonylatban meglehetősen rövid ideig tart: nálunk 37 hétből áll, ennél rövidebb, csak Izlandon a tanítás hossza, ahol 36 hétig járnak a gyerekek iskolába. Dániában – ahol a leghosszabb a tanév – 42 hét a tanítási idő – jegyezte meg Pokorni Zoltán.

A Fidesz alelnöke hozzátette: ha azt nézik, hogy közpénzből hány órát finanszíroznak a gyerekeknek, akkor ez valamivel több mint 600 óra. A többit a magán, különóra-piacon “vásárolják meg” nekik a szülők. Egy amerikai gyerek, ennek majdnem a kétszeresét, 1097 órát “kap” egy évben. Ott jóval elterjedtebb az egész napos iskola modellje, más a tanév beosztása is, rövidebb a nyári szünet és hosszabbak az évközi szünetek.

Az Országgyűlés oktatási bizottságának elnöke megfontolandónak tartaná annak áttekintését Magyarországon is, hogyan osztják be a tanévet. Pokorni Zoltán szavaiból kiderült, az ő elképzelései szerint a tanítás tarthatna tovább, és nem az iskolakezdés kerülne előbbre, az évközi szünetek pedig megnyúlhatnának.

Megjegyezte: emellett Magyarországon is illő lenne, a téli és tavaszi szünet helyett a karácsonyi és a húsvéti szünet kifejezést használni.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik