Belföld

Álbizonyítékokat vizsgálnak a BRFK-nál

Az ORFK vizsgálatot rendelt el a BRFK-nál. Azt vizsgálják, hogy valóban a rendőrségről kerültek-e azok a hamisnak tetsző rendőrségi határozatok, amelyek a két, hivatali visszaéléssel vádolt rendőr ügyében kerültek nyilvánosságra - írja a Népszabadság.

A rendőrök perük megismételt elsőfokú eljárásában első ránézésre szabályosnak látszó rendőrségi határozatokkal igyekeztek bizonyítani, hogy bizonyos ügyeket felsőbb utasításra “süllyesztettek el”.

Védekezésükbe azonban hiba csúszott, mivel több olyan ismert személy ügyében keletkezett iratot is átadtak a bíróságnak, akinek nincs a nevén autó, vagy mint Lendvai Ildikó szocialista képviselőnek, még jogosítványa sincs.

A Juszt László televíziós műsorvezető ügyében született határozaton -Juszt 21 éve cége autóival jár- hamis lakcím szerepel -teszi hozzá a lap. A határozatára valaki kézzel azt írta: “Gergényi úr kérésére”. Juszt azt állítja, soha nem kérte Budapest korábbi főkapitányától, hogy „intézze el” a szabálysértési ügyeit. A rendőrök viszont a papírt lobogtatják a bíróság előtt, azt az iratot, amelyről külön vizsgálat nélkül is ki lehet jelenteni, hogy hamis. Mert, ha a szabálysértés idején megállították volna a rendőrök Jusztot, akkor tudták volna az édesanyja nevét, a pontos lakcímét és a születési adatait is.

Ezek az adatok azonban nem szerepeltek a határozatban, illetve a cím hamis volt. Ha viszont “csak egy fotó készült róla”, az autó rendszáma alapján kiküldtek volna egy levelet a jármű forgalmi engedélyében lévő címre, hogy a tulajdonos nevezze meg, ki vezette a szabálysértéskor az autóját. Egy ilyen levélre pedig Juszt László – ha nem akart volna fizetni – ugyanazt válaszolta volna, mint az objektív felelősség 2008-as bevezetéséig minden autós: nem tudom, lehetséges, hogy valamelyik közvetlen hozzátartozóm, akire azonban nem kívánok terhelő vallomást tenni. Ez esetben pedig “Gergényi kérése nélkül” is ad acta került volna az ügy – írja a lap.

Tisztázatlan Deutsch Tamás “ügye” is. +Őt biztosan nem állították meg az állami szolgálati autóval, nem igazoltatták, hiszen a szabálysértése időpontjában ülést vezetett a T. Házban” – írja a lap. Az Országgyűlés Hivatala Deutsch ügyvédjének, Hegedűs Lászlónak a hivatalos megkeresésére azt válaszolta: a kérdéses időpontban és azt követően sem kért a rendőrség adatokat tőlük a Deutsch által használt autóról, illetve, hogy egy bizonyos időpontban ki vezette a járművet – számol be a lap.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik